Bugünkü
Takvim

Böcek zengin etti

Herkesin burun kıvırdığı ve görünce tiksindiği hamam böceği Antalyalı girişimcileri zengin etti. Ayda 3 bin böcek üretiyorlar

Hamam böceği zengin etti
Antalya'da ve isimli işadamları, birçok kişinin görmeye bile tahammül edemediği hamam böceğinin üretimine başladı. Hamam böceklerini muz, portakal, elma ve özel mama ile besleyen, ayda 3 bin böcek üreten girişimciler, bunları hayvanat bahçelerine, petshoplara, evinde hobi amaçlı sürüngen besleyenlere ve hayvan çiftliklerine satıyor. Türkiye'de canlı yem açığı olduğunu söyleyen Gökgöl, 1 yıl süren laboratuvar çalışmalarının ardından 3 çeşit hamam böceği ürettiklerini ifade etti.

TANESİ 10 LİRA EDİYOR
Gökgöl, ergen Arjantin hamam böceğinin fiyatının 2, orta boyunun 1.5, yavru fiyatının ise 1 lira olduğunu kaydederek, "Madagaskar hamam böceği üretimi çok daha zor. Ergen zamana gelmesi için 1 yıl bekliyoruz. Bunun tanesi ise 10 lira. Yurt dışından da talep yağıyor" dedi.


kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.