Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 26.05.2012 Gazete
ABONE OL

Patronların yeni gözdesi

sektörünün yıldızı parlamaya devam ediyor. Hızla büyüyen sektöre değişik iş alanlarından tanınmış patronlar yatırım yapıyor

Patronların yeni gözdesi inşaat
Büyümenin lokomotif sektörlerinden ın yıldızı parlamaya devam ediyor. Türkiye'de nde faaliyet göstermek üzere kurulan şirket sayısı son 3 yılda yüzde 95.2 arttı. Bu yılın ilk 3 ayında kurulan inşaat şirketi 4 bin 751 oldu.

SEKTÖR GÜÇLENİYOR
Sektördeki gelişme büyük yatırımcıları da cezbetti. Anadolu Grubu Başkanı , Orka Grup Başkanı Süleyman Orakçıoğlu ve Kibar Holding Başkan Yardımcısı , son dönemde inşaata yatırım yapan işadamları oldu. Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Işık Gökkaya, Türkiye'de gayrimenkul sektörünün önem kazandığını belirterek, kentsel dönüşümde 7 milyon konutun yenilenmesi gerektiğini söyledi. Gökkaya, "2011'de 13 bin 733 inşaat şirketi kuruldu. Almanya'da bu rakam 5 bin. Büyük şirketlerin sektöre girmesi güç katar" diye konuştu.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.