Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 27.01.2011 Gazete
ABONE OL

Rekor rüzgarı bu yıl da güçlü esecek

Rekor rüzgarı bu yıl da güçlü esecek
2010'u Cumhuriyet tarihinin satış rekoruyla kapatan sektörünün 2011'in Ocak ayında da hız kesmediği ve yılın ilk ayındaki satışların yüzleri güldürdüğü bildirildi. Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği () Başkanı Şükrü Ilısal, "Sektör geçtiğimiz yılı 794 bin adetlik bir pazarla kapattı. Geçen yılın güzel rüzgarları bu ay da kendini gösteriyor. Ocak ayı, tempo böyle sürerse, 2010 yılının satışlarını devam ettireceğimizin işaretlerini verdi" diye konuştu.

YÜZDE 148'LİK ARTIŞ
Öte yandan, Türkiye'de motorlu kara taşıtı sayısı 2010 Kasım sonu itibariyle 15 milyonu aştı. Trafiğe kayıtlı araç sayısı da bir önceki yıla kıyasla yüzde 148.7 artarak 15 milyon 23 bin 323 adede ulaştı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre; trafikteki toplam artan araç sayısı 706 bin 623 adet olarak gerçekleşti.

GÜMÜŞ GRİYİ SEVİYORUZ
Oyder Başkanı Şükrü Ilısal, Türk insanının otomobil alırken renk tercihini gümüş griden yana kullandığını söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.