Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 19.01.2011 Gazete
ABONE OL

Tehditçiler ithalatçı oluyor

Tehditçiler ithalatçı oluyor
Hayvan ithalatının et fiyatlarını düşürmesi üzerine ' durmazsa sektörden çekiliriz" diyen büyük gruplar, birdenbire ithalatçı oldu. Banvit'in Avusturya'dan et almak için araştırma yaptığının ortaya çıkmasının ardından, Saray Çiftliği de yoluna hem yerli hem de ithal besi hayvanıyla devam etme kararı aldı. Saray Çiftliği'nin sahibi Necati Kurmel, "Hayvanları satıp çıkmak kolay değil. Biz Kars, Erzurum, Adana, Ege, Artvin bölgelerinden yerli hayvan alımı yapıyoruz ve buna devam edeceğiz. İthal hayvanlar ise genellikle 450 kilo oldukları için tercih etmiyoruz. 150-200 kiloluk hayvanlar olursa ithal ederiz" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.