Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.01.2011 Gazete
ABONE OL

soygunun faturası bankalara kesildi

İnternetten işlem yapan müşterilerin hesaplarını boşaltan lar bankaları sıkıntıya soktu. Bankalar sorumluluk kabul etmezken, Sanayi Bakanlığı 'Sorumluluk bankanın' dedi

Sanal soygunun faturası bankalara kesildi
İnternet üzerinden havale, fatura yatırma gibi işlemleri yapan bazı vatandaşların banka hesapları boşaltıldı. soygunda bankalar sorumluluk almak istemeyince tüketiciler soluğu savcılıklarda ve Sanayi Bakanlığı'nda aldı. Sanayi Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü, şikayetleri ve hackerların yaptığı işlemleri incelemeye aldı. Bakanlık uzmanları "Sorumluluk bankanındır" dedi.

NUMARA VERMEYİN
Geçen hafta A.S. isimli vatandaş, bankasının web sitesinden elektrik faturasını yatırırken telefon numarasının girmesi istendi. Numarasını yazıp işlemini tamamladı. Ertesi gün banka yetkilileri hesabındaki 7 bin 500 liranın boşaltıldığını söyledi. A.S., savcılığa ve Sanayi Bakanlığı'na başvurdu. Bakanlık uzmanları, sanal soygunun internet hizmetinde gereken güvenliği sağlayamadığı için bankanın sorumluluğunda olduğunu bildirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.