Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 16.01.2011 Gazete
ABONE OL

Türk Ticaret Kanunu önce 'KOBİ'ler diyor

Türk Ticaret Kanunu önce 'KOBİ'ler diyor

Sanayi Bakanı , yeni Türk Ticaret Kanunu'nda KOBİ'lerin finansman sorununun önemli ölçüde çözüldüğünü bildirdi. Ergün, KOBİ'lerin alacaklarıyla ilgili bazı düzenlemeleri şöyle sıraladı:

Sözleşmede faiz şartı olmasa bile, fatura tarihinden sonraki 30 gün içinde ödenmeyen borçlar için temerrüt faizi ödenecek. n Sözleşmeye haksız şartlar konulamayacak, konulsa bile geçersiz olacak.

Taksitle ödenecek mal ve hizmet bedellerinin vadesinde ödenmeyen her bir taksiti için temerrüt faizi ödenecek.

Dönüm noktası
Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), yeni Türk Ticaret Kanunu'nun, dijital Türkiye'nin oluşturulması için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu bildirdi. TÜBİSAD açıklamasında, "İlk dönemde, Türkiye bilişim sektörünün büyümesine yüzde 25'e varan oranlarda katkı yapacak" denildi.

Beklentileri karşıladı
Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Başkanı Erkan Güral, yeni Ticaret Kanunu'nun Türk işletmelerini kurumsallaşmaya yöneltecek olması nedeniyle önemli olduğunu belirterek, "Kanun beklentilerimizi karşıladı" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.