Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Teknoloji
  • 31.08.2019 11:27
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 15.09.2019 15:02
ABONE OL

5 adımda 'ı internetsiz kullanın!

'ta yeni bir özellik kullanıcıları oldukça memnun etti. İnternet kotası az kullanıcılar artık Whatsapp'ı internetsiz olarak kullanabilecek. Bu bağlamda Whatsapp nasıl internetsiz kullanılır sorusunun yanıtını haberimizde vereceğiz. Bunun için cep telefonunuza bazı ayarlamalar yapmanız yeterlidir. Aynı zamanda kötü bir haber daha geldi.

İnternetsiz WhatsApp kullanmak isteyenler tarafından araştırmalar son hızıyla devam ediyor. WhatsApp'da mesajlaşabilmek için artık internetiniz olmasına gerek yok. Peki WhatsApp'ı nasıl internet olmadan kullanabiliriz... Bilindiği üzere WhatsApp online bir mesajlaşma uygulaması, yani internetiniz yokken ne mesaj alabiliyorsunuz ne de mesajınız karşı tarafa iletiliyor.


Android cihaz kullananların internetsiz WhatsApp kullanabilmesi için şu adımları izlemesi gerekiyor:

1- Ayarlar > Bağlantılar > Mobil Ağlar

2- Erişim Noktası Adları

3- Sağ üstte yer alan 'Ekle' butonu

4- İsim: WhatsApp

APN: internet

Proxy: 127.0.0.01

Bağlantı noktası: 8080

5- Kaydettikten sonra Erişim Noktası Adları'ndan WhatsApp'ı seçin

Böylece internetin olmadığı durumlarda dahi WhatsApp ile bağlantınız hiç kopmuyor. Bu işlemi yaptıktan sonra telefon 4G bağlantısında kalmaya devam ediyor fakat internet harcamaları GSM şirketi tarafından yansıtılmıyor. Normal ayarlara dönüldüğünde, bu süreçteki internet kullanımı tek seferde yansıtılıyor.

iPhone'larda kullanılamıyor

Ancak bu ayar şimdilik sadece Android tabanlı cihazlar için yapılabiliyor. Yani bu ayarlar ve internetsiz WhatsApp kullanımı ne yazık ki iPhone kullanıcılarını kapsamıyor.

iOS işletim sistemiyle çalışan iPhone'larda ise ayarlar bölümünün kısıtlı olmasından dolayı proxy ve port değişimi yapılamıyor.