Bugünkü
Takvim
  • Spor
  • 04.07.2014 Gazete

Fener'de umutlu bekleyiş

Yeniden yargılanma kararının İngilizce metnini 'ne sunan 'nin UEFA ve 'ın verdiği cezaların iptali ile Şampiyonlar Ligi'nden men kararına tedbir getirilmesi isteğine kısa süre içinde yanıt gelmesi bekleniyor

Fener'de umutlu bekleyiş
'nin gözü kulağı Lozan'da... Sarı-Lacivertli yönetimin yaptığı başvuru sonrasında 'nde kritik süreç başladı. Dün toplanan Federal Mahkeme'de Fenerbahçe Kulübü için hayati önem taşıyan duruşma start aldı. UEFA ve 'ın davasıyla ilgili aldığı kararlara itiraz eden Sarı-Lacivertli yönetim, kısa süre içinde olumlu bir yanıt gelmesini bekliyor. Alınan bilgilere göre Fenerbahçe'nin en önemli kozu yeniden yargılanma... Hukukçular, kararın İngilizce metnini İsviçre Federal Mahkemesi'ne sundu.

POLİS FEZLEKESİ VE TAPE VURGUSU
Fenerbahçe'nin itiraz dosyasında, "UEFA ve CAS'ın verdiği kararlar tamamen polis fezlekesi ve tapelere dayandırılıyor. Fakat 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararı sonrasında artık Türkiye'de tapeler delil olarak kabul edilmiyor. Bu nedenle UEFA ve CAS'ın kararları hukuksuzdur" ifadesini kullandığı öğrenildi. Sarı-Lacivertliler, UEFA'nın bu yıl için verdiği Avrupa'dan men kararına tedbir getirilmesini istiyor.

UEFA SAVUNMASINI VERMEYEBİLİR!
Lozan'dan gelen bilgilere göre UEFA'nın Fenerbahçe'nin yaptığı itirazla ilgili savunma yapmayabilir... Bu durum, UEFA'nın suçlamaları kabul etmediği anlamına geliyor. Ayrıca CAS'ın da savunma için 16 Temmuz'a kadar süre istediği öğrenildi. Fakat İsviçre Federal Mahkemesi'nin bu süreyi çok bularak CAS'tan daha erken bir tarihte savunma vermesini isteyebileceği de kulislerde konuşuluyor.

DENİZ AYTÖRE İSTANBUL'A DÖNDÜ
İsviçre Federal Mahkemesi'ne itirazları yapan Deniz Tolga Aytöre yurda döndü. Aytöre süreci İstanbul'dan takip edeceğini açıkladı.

kalan karakter 1000

ERGANİ FB DERNEĞİ ERGANİ FB DERNEĞİ

DİYARBAKIR SENİNLE GURUR DUYUYOR

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 04.07.2014 18:02
GS Norm GS Norm

Yapilan yasa degisikligi ile FB kollanmis, TS de dislanarak kupasi "gasp" edilmistir. Bu tür yasa degisiklikleri insan haklari ihlalidir. TS dava acsin mahkemeyi kesin kazanir. Asil umut TS nin yapacagi bu "kontra atakta" vardir..!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır5
cevapla 04.07.2014 16:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.