Bugünkü
Takvim

Siyasetin tepe noktası

Başbakan Erdoğan, Ankara'da Köşk seçimleri hakkında konuştu: Cumhurbaşkanı siyasetin dışından olmaz. O makam asla vitrin değildir. Siyasetin en tepe noktası orasıdır. Ancak bunu anlamayanlar, bilmeyenler olabilir...

ABONE OL
Siyasetin tepe noktası
Başbakan Tayyip Erdoğan, Ankara'daki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yaptı. Daha sonra ekibi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi toplantısına katılan Erdoğan, açılışta şunları söyledi:

- Cumhurbaşkanlığı seçimleri sebebiyle bir Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını yapıyoruz. Bu süreç gerçekten çok anlamlı çok farklı bir süreç. Zira ilk defa Türkiye Cumhuriyeti'nde vekillerinin değil asılların yani, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ilkesinden hareketle, milletin kendi Cumhurbaşkanı, devletin başkanını seçtiği bir seçim yaşayacağız. Dolayısıyla bu seçimde inanıyorum ki milletimin hassasiyeti farklı olacaktır.

- Bu yolculuk inanıyorum ki bu farklılığını 10 ağustosta da ortaya koyacaktır. İnşallah cuma günü vizyon çalışmamızı açıklayacağız. İşte bu Vizyon belgesinin hazırlık çalışmaları bu merkezde yapılıyor. Bir kolektif akıl tarafından hazırlanıyor ve bu kolektif aklın ortaya koyacağı vizyon belgesiyle de Türkiye'de halkın seçtiği bir Cumhurbaşkanı neler yapar neler yapacaktır nasıl yapacaktır bunların hepsini o belgede göreceğiz.

- Siyasetin dışında Cumhurbaşkanı asla düşünmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı makamı asla bir vitrin makamı değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı tam aksine siyasetin tepe noktasıdır. Anlamayanlar bilemeyenler olabilir.

- Ülkemizde de böyle olmuştur ama bunu bir gelenek anlayışı içerinde yürütenler olmuş olabilir. Sayın Gül'ü dahil etmem mümkün değil. Birlikte ciddi mücadele verdik. Kendisinin Cumhurbaşkanı döneminde yedi yılda Türkiye nereden geldiğini biliyorsunuz. 12 yılda olanları

KÖŞK VİTRİN MAKAMI DEĞİL

Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi toplantısına katılan Erdoğan, açılışta şunları söyledi: Siyasetin dışında Cumhurbaşkanı asla düşünmek mümkün değil. Cumhurbaşkanlığı makamı asla bir vitrin makamı değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı tam aksine siyasetin tepe noktasıdır. Erdoğan, çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Filistin konusunda tarafsız kalınması gerektiği sözlerine de tepki gösterdi. Erdoğan, "Filistin'in davası bizim davamızdır. Biri, 'Filistin davasında tarafsız kalmalıyız' diyor. Bu ne büyük gaflet. Bitaraf olan bertaraf olur bunu böyle bilin. Hak vardır. Batıl vardır. Ya hakkın yanında olacaksın ya batılın yanında olacaksın. Biz tarafsız olacağız diyemezsin. Tabiî ki hakkın yanında yer alacaksın. Bunu yapamıyorsan bu milletle beraber yürümüyorsun demektir.

kalan karakter 1000

oguz oguz

sen cankayayı rüyanda görürsün

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 08.07.2014 20:02
Adriano celentano Adriano celentano

Gitsene Filistinli Kardeslerin yanina.Kendini siper et ve dünyaya ismini duyur .Ortadogunun en büyük lideri.Hani gidecektin onlarin sesi olacaktin.Bekliyoruz…

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır3
cevapla 08.07.2014 03:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.