Bugünkü
Takvim

Hakim ve savcıya Glock

Şehit savcı, ders oldu... , kendilerini suikast silahıyla koruyabilecek

ABONE OL
Hakim ve savcıya Glock
, uğradığı suikast sonucu şehit oldu. Suikastin ardından ın silah alabilmesi yönündeki çalışmalara "ithal" silahlar da dahil edildi. Adalet Bakanlığı, hakim ve savcılar için 27 marka ithal tabancanın fiyatını belirledi. Hakim ve savcıların alabileceği silahlar arasında Glock, Walther, Sig Sauer, Beretta, Ceska ve Hs Produkt gibi silahlar bulunuyor.

YETKİ BELGESİ BEKLENECEK
"Suikast silahı" Glock'un en pahalısı 805 dolardan, Almanya yapımı Sig Sauer ise bin 440 dolardan satılacak. Hakim ve savcılar, almak istedikleri silahın bedelini 22 Mart'a kadar yatıracak. Yetkililer, silahlarına mermi alabilmek için yetki belgesini bekleyecek. n Şerife GÜZEL

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.