Bugünkü
Takvim
  • Siyaset
  • 17.09.2011 Gazete
ABONE OL

Fark var

Başbakan Erdoğan, gezisinde Trablus'ta on binlerce Libyalı'ya seslendi... 24 saat önce miting yapan Fransa Cumhurbaşkanı 'yi ise sadece 100 Libyalı dinlemişti

İşte fark
Başbakan , tarihi turuyla gönülleri feth ederken, dünyaya da mesaj verdi... Erdoğan'ın Mısır ve Tunus ziyaretinde büyük ilgi görmesi, önceki gün Fransa Cumhurbaşkanı ve İngiltere Başbakanı Cameron'ın apar topar Libya'ya gitmesine neden olmuştu. Sarkozy ve Cameron, Bingazi'de Libyalılar'a hitap etti. Meydandaki kalabalığın yetersiz olması üzerine anons yapılarak halktan tanıdıklarına ve yakınlarına telefon ederek meydana çağırmaları istendi. Ancak tüm çabalara rağmen, toplanan Libyalılar'ın sayısı 100 olarak kayıtlara geçti. Gördüğü bu tablo nedeniyle bir hayli morali bozulan Sarkozy ve Cameron, Libya gezisini 7. saatte kesti. Arap Baharı turunda dün Libya'ya giden başbakan Erdoğan ise izdihama neden oldu. Libya'nın başkenti Trablus'ta Libyalılar'la beraber Cuma namazını kılan Erdoğan, ardından Trablus Meydanı'nda Libyalılar'a seslendi. On binlerce kişi, Erdoğan'ı Türk bayraklarıyla dinledi. Kendisine büyük sevgi gösterilen Erdoğan, "Halkın iradesi önünde hiçbir yönetimin duramayacağını bütün dünyaya sizler gösterdiniz. Bu uğurda hayatlarını kaybeden Libyalı kardeşilerime rahmet, geride kalanlara sabır diliyorum. Libya halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesini zaferle sonuçlandırdığına şahit olmak, benim için büyük bir heyecandır, büyük bir mutluluktur. Gelin bir olalım, beraber olalım ve bu birliğimiz, Libya'nın bir an önce en ileri ülkeler seviyesine çıkmasını sağlasın. Libya'nın yeraltı zenginlikleri üzerinde hesap yapanlara asla prim vermeyin. Libya, Libyalılar'ın" dedi.

kalan karakter 1000

kaptan kaptan

yemeyin bizi amerikanın oldugu yerde turkiye posta koyuyyor diye yazıp milleti kandırmayın herkes biliyorki abd varsa işin içinde türkiye abd ye tas koyamaz yapmayın ya kimi kandırıyorsunuz bu gazla kimse yemiyor arkadas..

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır4
cevapla 17.09.2011 11:34
Rüzgâr tersine dönüyor Rüzgâr tersine dönüyor

Artık rüzgar tersine dönüyor yavaş yavaş. Amerika ve Avrupa'nın rüzgarı kesiliyor. Şimdiden panik sardı onları. Gelecek Kafkaslarda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır0
cevapla 17.09.2011 11:00
avrupalı turk avrupalı turk

olsun okadar,KIYASLAMAK BİLE YANLIŞ!!!!BİRDE İÇERİDE BİRLİĞİMİZİ SAĞLASAK,GÖR OZAMAN OLACAKLARI.ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 17.09.2011 09:14

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.