Bugünkü
Takvim

'Hassas şahıslar' adaya götürülecekti

ABONE OL
'Hassas şahıslar' adaya götürülecekti
Gölcük Donanma Komutanlığı'nda bulunan ve 'nın delilleri olarak değerlendirilen 9 çuval belgeden oluşturulan 43 klasör, sanık avukatlarına dağıtıldı. Bu belgelerde, Balyoz Planı kapsamında gözaltına alınacak "hassas şahıslar" olarak nitelendirilen bürokrat, gazeteci ve yerel yöneticiler Yassıada ve İmralı'ya götürülmesine yer veriliyor. Bu kişilerin transferleri için hücümbotlarla "ön keşif" planlandığı da öne sürüldü. Planın altına dönemin Donanma Komutanı Oramiral Özden Örnek adına imza açılmış, ancak evrak imzalanmamış. Belgelerde ayrıca, Suga Harekat Planı ile ilgili önemli bilgilere de ulaşıldı. Sıkı Yönetim ilan edilmesi için Ege Denizi'nde Yunanistan'la gerginliğin artırılmasının amaçlandığı ileri sürülen Suga Harekat Planı'nda, Yunanistan'a devredilmemiş adalara (Egaydaak) yönelik harekat yapılması planlanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.