Bugünkü
Takvim

Vitrine oynamayın

Başbakan Erdoğan, Köşk'teki 29 Ekim Resepsiyonu'nu boykot edenlere sert çıktı: Bir metrekarelik ne takılıp sallamak suretiyle cumhuriyetçilik olmaz. Vitrine oynamayın

Vitrine oynamayın
Başbakan , dün İstanbul'da çeşitli açılışlara katıldı. Gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, konusuna da değindi. Başbakan, Çankaya Köşkü'nde yapılan 29 Ekim Resepsiyonu'na yönelik başörtüsü boykotuna tepki gösterdi.

'EĞER BİLİMİ KULLANIYORSAN'
Bir metrekarelik başörtüsüne takıp sallamak suretiyle cumhuriyetçiliğin olmayacağını belirten Erdoğan, "Aklı, bilimi eğer bu yolda kullanıyorsan gerçek cumhuriyetçi sensin, eğer kullanmıyorsan kusura bakma. Sadece o zaman vitrine oynarsın. Biz vitrine oynayanlardan olmayacağız, biz bu millete, bu ülkeye oynayanlardan olacağız" dedi.

'ÖNCE İNSAN SONRA DEVLET'
İnsanın değerinin olmadığı bir devletin devlet olamayacağını belirten Başbakan, şöyle devam etti: "Önce insan, sonra devlet. Cumhurun güçlü olmadığı yerde cumhuriyet güçlü olur mu? Önce cumhuru saygın kılacaksınız ki cumhuriyet saygın olsun. Eğitim özgürlüğünden, seyahat özgürlüğünden kimse rahatsız olmasın. Birbirimizi yaratandan ötürü sevelim. Bu bizim için önemli. Bizim birliğe, beraberliğe, dayanışmaya her zamandan daha fazla ihtiyacımız var."
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.