Bugünkü
Takvim

Anna tsunamisi

Kızıl Ajan'dan esinlenip casus kadınları kullanan çete, komutanın bilgisayarına sızdı. Zanlıların Deniz Harp öğrencilerini de fuhuş tuzağına düşürdüğü ortaya çıktı

ABONE OL
Anna tsunamisi
Türkiye yine şok bir operasyonla sarsıldı. Deniz Kuvvetleri'ni hedef alan fuhuş çetesinin icraatları değme ajan filmlerine taş çıkarttı. Rus ve Moldovalı casus kadınlarını kullanarak askeriyenin içine sızan çetenin, komutanlara kadar ulaştığı ortaya çıktı.

GAY ÖĞRENCİLER...
İddialara göre, gözaltına alınan emekli Albay İ.S.'nin evinde yapılan aramalarda, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit ile Tümamiral Fikret Güneş'in e-mailleri bulundu. Yani çete, Yiğit'in e-mail kutusuna bile sızdı. Çete bununla da kalmadı. İddiaya göre Güneş'in ve ailesinin e-mail kayıtlarını takip eden zanlılar aileye ait çok özel bilgi ve fotoğrafları ele geçirdi. Bir şok da mektuptan çıktı. Emekli Albay İ.S.'nin evinde ele geçirilen o mektup bomba etkisi yarattı. Çünkü mektupta çetenin Deniz Harp Okulu'ndaki kız öğrencileri fuhuş bataklığına sürüklemeye çalıştığı yazıyordu. Hatta Deniz Harp Okulu eski Komutanı Tuğamiral T.E.'nin de bu bayan öğrencilerle birlikte olduğu öne sürüldü. Albay İ.S.'den ele geçirilen dijitallerde Deniz Harp Okulu'nda okuyan bazı erkek öğrencilerin de gay olarak fuhuş amaçlı kullanıldığı iddia edildi. Bir dosyada ise gay öğrencilerin savunmaları ve kimliklerinin ele geçirildiği öğrenildi. Bu arada gözaltına alınan 35 kişi dün İstanbul'a getirildi. İlk olarak işlemleri tamamlanan 3 muvazzaf subay ve 2'si kadın toplam 7 kişi, savcı karşısına çıktı.

HAREKAT PLANLARI BİLE VAR
Çetenin denizle ilgili tüm birimleri ablukaya aldığı belirlendi. İlk incelemelerde, Marmaris-Aksaz Deniz Üs Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ve Deniz Harp Komutanlığı'nda bulunan kozmik belgelerin sızdırıldığı tespit edildi. Belgeler arasında plan seminerleri, tatbikatlar ve harekat planlarının bulunduğu belirtildi. Ayrıca bazı birliklerin nöbet yerleri ve güvenlik kamera noktalarını gösteren krokilerin de çetenin ele geçtiği öğrenildi.

AKSAZ İLK SIRADA
TÜBİTAK ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından da doğrulanan gizli belgelerden bazılarının Balyoz Güvenlik Harekat Planı'ndakine benzer harp oyunlarına ait olduğu ileri sürüldü. Özellikle Marmaris Aksaz Deniz Üssü'ne ait tatbikat, seminer ve harekat planları ile harp oyunlarının çete üyeleri tarafından ele geçirildiği tespit edildi. Bu arada çetenin Ağustos'taki Yüksek Askeri Şura toplantısı öncesinde terfi sırasındaki subayları ağına düşürdüğü belirlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.