Bugünkü
Takvim

Pamukoğlu'nun anketinden ne çıktı?

2011 genel seçimleri yaklaşırken siyasi partiler seçim çalışmalarına hız verdi. Onlardan biri de HEPAR...

  • Siyaset
  • 21.10.2010 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.10.2010 15:40
ABONE OL
Pamukoğlu'nun anketinden ne çıktı?
(HEPAR)'nin yaptırdığı ankette partiye yüzde 8,4 oy çıktığı bildirildi.

HEPAR'dan yapılan yazılı açıklamada 14 Eylül-10 Ekim 2010 tarihleri arası yaptığı yüz yüze anket çalışmasında partilerinin oy oranının yüzde 8,4 olduğunu ifade etti. HEPAR, yüz yüze anket çalışmasını Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin 57 ilde 81 bin kişi üzerinde yaptığını belirtti. 17 yaş üstü 751 erkek ve 749 kadınla yapılan ankette seçmenin yüzde 7,5'nin HEPAR Genel Başkanı 'nu 'En beğenilen lider' arasında gördüğü belirtildi.

Osman Pamukoğlu, seçime 8 ay kala yaptırdıkları anket çalışması sonuçlarının partilerinin 2011 seçimlerininde yüzde 10'luk seçim barajını aşmada sıkıntı çekmeyeceklerinin göstergesi olduğunu kaydetti. Pamukoğlu, "HEPAR'ın seçimlere 8 ay kala ulaştığı bu sonuçlarla 2011 genel seçimlerindeki baraj sorununu tereddütsüz aşacağız. Bu sonuçlar önümüzdeki 2011 seçimlerinde siyasi dengeleri değiştireceği aşikar." dedi.

Pamukoğlu, partilerinin oy artışındaki en önemli faktörün cumhuriyetçi ve milliyetçi seçmenin umut ışığını HEPAR'da görmesi olduğunu dile getirdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.