Bugünkü
Takvim
  • SGK
  • 31.10.2012 14:35
  • Son Güncelleme: 31.10.2012 20:07

olanlara müjde

SGK yeniden yapılandırma kapsamında ödenmemiş nun ödeme süresini 7 Kasım'a kadar uzattı...

Prim borcu olanlara müjde
Kurban Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı tatili nedeniyle kapalı olan bankalara ödeme yapılamadığı için yeniden yapılandırılan prim borçlarının son ödeme tarihini 7 Kasım'a uzattı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 6111 sayılı Kanun gereğince yeniden yapılandırılan işveren primleri tahsilatlarına ilişkin açıklama yapıldı. Kurban ve Cumhuriyet Bayramları nedeniyle 24-25-26-29 Ekim 2012 mesai günlerinin resmi tatil olmasının, kurum ile anlaşmalı bankaların bu tarihlerde tahsilat yapmamasına neden olduğu ve bunun sonucunda pirim ödeme yükümlülerinin 30 ve 31 Ekim tarihlerinde bankalara yoğun bir müracaatının yaşandığının belirtildiği açıklamada, "Bankalara yapılan yoğun müracaatlar kurumumuzun 6111 sayılı Kanun gereğince yeniden yapılandırılan işveren primleri programında teknik aksaklığa neden olmuş, bu nedenle söz konusu tahsilatlar yapılamamıştır. Prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü 31 Ekim 2012 tarihi olan 6111 sayılı Kanun gereğince yapılandırılan işveren primlerinin tahsilat işlemleri 7 Kasım 2012 tarihi gün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacak denildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.