;

'Hani'karnas!

Adı Bodrum ile özdeşleşen , Türkiye’nin en ünlü mekanıydı. Yıldızların uğrak yeri olan işletme, tam 38 yıl sonra yıkıldı

Hanikarnas!
Tatil cenneti Bodrum'da 1979'da açılan "Halikarnas", Türkiye'nin en ünlü eğlence mekanı olarak hafızaları yerleşti. Geçmiş yıllarda Naomi Campbell, Pamela Anderson, Sting, Blues Brothers, Phil Collins ve David Koch gibi sayısız dünyaca ünlü ismi ağırlayan , yıldızların uğrak yeriydi. "Halikarnas The Club"un kapısı, 11 Mayıs 2017 tarihinde işletme ve mal sahipleri arasında yaşanan anlaşmazlıklar nedeniyle kilitlendi. Kapanan işletmenin yıkımına karar verildi. Halikarnas markası sahibi Süleyman Demir tarafından boşaltılan eğlence merkezinin yıkım işlemi, geçen Mayıs ayında gerçekleşti. Mekanın bulunduğu alanın, mirasçıları tarafından nasıl değerlendirileceği konusunda bilgi verilmedi. Halikarnas'ın tamamen yıkıldığını belirten Demir, "38 yıl bir film şeridi gibi gözlerimin önünden geçti. Beni etkileyen anılarım. Unutulmaz şeyler yaşadım" dedi. Mekanı açtığı ilk yıllarda Halikarnas'a giden Kumbahçe sahilinde insanların el fenerleriyle yürüdüğünü anlatan Demir, şöyle devam etti: "Halikarnas'a gelen ünlüler saymakla bitmez. Zeki Müren ile olan anılarımız unutulmaz, çok güzel keyifli geceler yaşadık. Zeki Müren animasyonlarımıza bile katkı sağlıyordu. Yeni bir plağı çıkmadan önce Halikarnas'ta deniyordu. Fatma Girik ve Türkan Şoray akşamüstü gelip gün batımını seyrederlerdi. Kahkahaların çınladığı çok güzel sohbetler olurdu."
Etiketler:
  • 18 Temmuz 2017, Salı

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.