Bugünkü
Takvim

'ın ilacı: Yer fıstığı

, zihin yorgunluğu, odaklanmada güçlük ve dikkat eksikliği günümüzde 7’den 70’e tüm yaş gruplarında çağın problemi haline geldi... İşte beyni güçlendiren besinler...

Hafızanız fıstık gibi olsun

UNUTKANLIK, zihin yorgunluğu, odaklanmada güçlük ve dikkat eksikliği günümüzde 7'den 70'e tüm yaş gruplarında çağın problemi haline geldi... Beslenme ve Diyet Uzmanı Dilem İrkin Koçan, beyni güçlendiren maddeleri şöyle listeledi:

BALIK: 3 zengini olan balık; beyin sağlığını korumak ve güçlendirmek için beslenme listenizde mutlaka yer almalı. Beyin sağlığı için haftada en az 2 kez, civa miktarı düşük olan ve yüksek miktarda Omega 3 içeren sardalya, hamsi, istavrit ve lüfer gibi yağlı balık tüketmeye özen gösterin.

YUMURTA: Beyin hücrelerinin gelişimine yardımcı olmak gibi son derece önemli bir işlev üstleniyor. Bu sayede öğrenme ve hafıza gibi bilişsel fonksiyonları güçlendiriyor.

CEVİZ: Hafızayı, algı ve öğrenme yetilerini iyileştirdiğini kanıtlanmıştır.

YOĞURT: Zengin bir kalsiyum deposu olan yoğurt; içeriğindeki tirozin ile hafızayı güçlendirmeye yardımcı oluyor.

YER FISTIĞI: Zengin bir niasin kaynağı olan yer fıstığı bu özelliği ile beyin sağlığının korunmasına yardımcı oluyor. Sinir sisteminin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunmasının yanı sıra Alzheimer riskini de azaltıyor...


TOKSİN İKSİRİ
Şeftali yüksek lif sayesinde sindirimi kolaylaştırır. Uzun süre tokluk hissi verir. Vücudun enerji oranını yükseltir. Yoğurt ile beraber tüketildiğinde bağırsaklardaki besin atıklarını ve karaciğerdeki toksinleri temizler...

CEVIZ FAYDA SAÇIYOR!
Vitamın bakımından zengin olan ceviz; kemik ve dişleri güçlendirir. ve saç sağlığı için de oldukça etkilidir. Dökülme ve yıpranmayı önler. Cilt tabakasını yenileyerek sivilce oluşumunu engeller.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.