Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Memurlar
  • 12.02.2019 13:44
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.02.2019 16:32
ABONE OL

İŞKUR personel alımı başvuru nasıl yapılır? 2019 GSB personel alımı ilanı

bünyesine 3 bin 243 personel alımı yapılacak. Geçtiğimiz gün duyurusu yapılan personel alımına ilişkin başvurular 11 Şubat itibarıyla alınmaya başlandı. Peki, başvuruları nasıl yapılır? 2019 na göre başvuru şarları neler?

Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuru nasıl yapılır?

Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) 3 bin 343 personel alımı için başvuru sürecini başlattı. Bu kadro sayısından 278'i engelli, 146'sı ise eski hükümlü olarak ayrıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde çalışmak için başvuru yapacak olan adaylarda aranan şartlar neler? Gençlik ve Spor Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? İşte konu ile ilgili detaylı ayrıntılar...

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru işlemleri İŞKUR'un resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. Başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR üzerinden başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

İŞKUR İLE BAŞVURU YAPABİLMEK İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuru şartları ve detaylar için diğer sayfaları ziyaret edin.

1) 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak.
2) 18 yaşını tamamlamış olmak.
3) Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
5) Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
6) Yapılacak Güvenlik Soruşturması ve/veya Arşiv Araştırması olumlu sonuçlanmak.
7) Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
8) Her aday, Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) yayımlanan listede bir işyeri ve bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.
9) Adayların Türkiye İş Kurumu'nda (İŞKUR) ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen bölümlerden mezun olmaları gerekmektedir.
10) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaması gerekmektedir.
11) İşe alınacak işçilerin deneme süresi altmış gün olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi feshedilecektir.
12) Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan-sınav sürecinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

HANGİ ALANLARA PERSONEL ALINACAK?

Bakanlığa bağlı il ve ilçe müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere alınacak sürekli işçilerin meslek kolları şöyle:

"Temizlik Görevlisi, Cankurtaran, Mekaniker (Pedallı Araçlar), Otobüs Kaptanı (Şoför), Aşçı, Aşçı Yardımcısı, Elektrik Tesisatçısı (Bina), Güvenlik Görevlisi, Havuz Suyu Operatörü, Isıtma ve Sıhhi Tesisatçı, Garson (Servis Elamanı), Resepsiyon Görevlisi (Ön Büro Elemanı), Soğutma ve İklimlendirme Teknisyeni, Bilgisayar Donanım / Teknolojisi Teknikeri, Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri, Muhasebeci."

KURA ÇEKİLİŞİ NE ZAMAN?

Bakanlık tarafından alınacak engelli ve eski hükümlüler temizli görevlisi olarak işe alınacaklar. Başvuru yapacakların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Temizlik görevlisi olarak işe alınacak 278 engelli ve 146 eski hükümlü, 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutulacaklar.

Çim Alan Tesisi ve Yönetimi Teknikeri, Makine Teknikeri, Gençlik Lideri ve Muhasebeci olarak işe alınacaklar sözlü sınava tabi tutulacaklar. Bunların dışında kalan meslek kollarında başvuranlar ise 27 Şubat günü noter huzurunda kuraya tabi tutulacak ve kura sonucunda belirlenecek asıl adaylar ileri bir tarihte sözlü sınava tabi tutularak işe alınacaklar.