Bugünkü
Takvim

'da en acı ders!

'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde 41 kişi hayatını kaybetti. Elazığ depremi nedeniyle ara verilen eğitime, dün başlandı. Felakette hayatını kaybeden öğrenciler için öğretmenleri ve arkadaşları gözyaşı döktü...

ABONE OL
En acı ders!
Elazığ'da 24 Ocak'ta meydana gelen 6.8'lik depremde 41 kişi hayatını kaybetti. Ara verilen eğitim, dün yeniden başladı. Ancak öğrenciler için okullarda yas vardı. Mustafapaşa Mahallesi'ndeki Kalay apartmanının çökmesi sonucu hayatını kaybeden Salih İnce'nin (7) eğitim gördüğü Naide Karakaya İlkokulu'nda da dün dersler başladı. Öğretmen Zuhal Munzur, öğrencisinin fotoğrafına bakarak gözyaşlarına boğuldu. Munzur, "Yavrumun sesi kulağımdan, yüzü gözümün önünden gitmiyor. Tarifsiz bir acı" dedi. Sınıf arkadaşları ise Salih'i özlediklerini aktardı.VAN'DA YARALAR SARILIYOR

İran'da meydana gelen deprem nedeniyle Başkale'de 9 kişi hayatını kaybetti. Hak sahibi vatandaşlara kalıcı konutlar için çalışma başlatıldı. Öte yandan Van Saray'da dün 18.05'te 4.3'lük bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, Turanköy Mahallesi'nde büyük paniğe yol açtı.

İSTANBUL'A DİKKAT!
MEGAKENT İstanbul'da yapılan araştırmalar sonucu 7 bin 615 binanın acil yıkılması gerektiği ortaya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, deprem dönüşümüyle ilgili 230 milyar liralık proje yürütüldüğünü açıkladı.Öğretmen Zuhal Munzur, "Yavrum Salih'in sesi kulağımdan, yüzü gözümün önünden gitmiyor" diye ağladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.