Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.11.2019 12:39
  • Son Güncelleme: 06.11.2019 12:39

Yandaş kayırmada son nokta! 'ndan adrese teslim ihale!

Göreve gelmeden önce liyakatten dem vuran ’li İBB Başkanı yandaş kayırmada sınır tanımıyor. , şirketlerinden Kültür A.Ş.'nin, kutlamaları için açtığı 8 ihalenin en büyüğünü, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı'nın kardeşine ait firmanın aldığı ortaya çıktı. Başka şirketlerin çağrılmadığı 'adrese teslim' ihaleyi alan 'e ait firma, 23 Haziran seçimlerinden 4 gün önce kuruldu.

Ekrem İmamoğlu'ndan adrese teslim ihale!

Kültür A.Ş., 'da yapılan 29 Ekim kutlamaları için düzenlediği 8 ayrı ihalenin sonuçlarını açıkladı. , Athena, ve 'in konserlerinin de yer aldığı kutlamalarla ilgili ihalelerin toplam bedeli 834 bin 558 TL tuttu.

BÜYÜK İHALE TANIDIK İSME
Cumhuriyet Bayramı ile ilgili olarak açılan ihalelerin en büyüğünü, 'Muhtelif Organizasyonlar Kapsamında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Konserleri (Sanatçı Kaşe Ödemeleri) Hizmet Alım İşi' oluşturdu. Tek geçerli teklifin verildiği ihaleyi, merkezi Beylikdüzü'nde bulunan 'Fifth Floor Records Müzik Yapım ve Tic. Ltd. Şirketi 305 bin TL'ye üstlendi. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre söz konusu firma 19 Haziran 2019 tarihinde kuruldu. 10 bin TL sermayeye sahip firma, Beylikdüzü İlçe Başkanı Av. Turan Taşkın Özer'in kardeşi 'e ait. Müzik yapımcısı Seçkin Özer'in, geçmiş yıllarda Beylikdüzü Belediyesi'ne, konser düzenleme işleri yaptığına ilişkin haberler kamuoyuna yansımıştı.

DİĞER İHALE SONUÇLARI
Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları kapsamında yapılan ikinci ihale ise Athena Konseri. Söz konusu konserin ihalesini 'Pasaj Film-Reklam Prodüksiyon San. ve Tic. Ltd. Şirketi', 150 bin TL'ye üstlendi. 2000'de kurulan ancak 2017'de ortaklık yapısı değişen firma Murat Doğan'a ait ve bir milyon TL sermayeli.

Aynı kutlamalar kapsamında yapılan üçüncü ihale ise 'Yaylı Sazlar Orkestrası ve Magma Korusu Konseri.' Kültür A.Ş. söz konusu ihaleyi STG Müzik Prodüksiyon Reklam Turizm Organizasyon Tic. A.Ş.'ye 141 bin 250 TL'ye ihale etti. Güner Doğan'a ait firma 2015 yılında kurulmuş ve 50 bin sermayesi bulunuyor.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için yapılan dördüncü ihale, Moonstar Dan Gösterisi ile ilgili. İhaleyi Trak Tasarım Mimarlık Hizmetleri A.Ş. 60 bin TL'ye aldı. Bihter Çelik'a ait firma 2016 yılında kuruldu ve 50 bin TL sermayesi bulunuyor.

Kültür A.Ş.'nin aynı kapsamda yaptığı beşinci ihale, 'Fahir Atakoğlu Konseri' ile ilgili. Söz konusu konserin yüklenicisi, merkezi New York'ta bulunan 'Far&Here LLC' firması. Firmaya konser için 58 bin 308 TL ödeme yapıldı.

Aynı kapsamdaki Şevval Sam Konseri için ise doğrudan sanatçıya ödeme yapıldı. Kültür A.Ş.'nin altıncı ihalesi için, 'sanatçı kaşe ödemesi' adı altında, Türkdeniz Şevval Sam'a konseri için 50 bin TL ödendiği ihale sonucunda belirtildi.

Mazlum Çimen Konseri ile ilgili yedinci ihale, 'Rota Prodüksiyon Reklam Organizasyon ve Tanıtım Hiz. Ltd. Şirketi'ne 40 bin TL'ye verildi. Nurmehmet Türkan'a ait Rota Prodüksiyon firması 2015 yılında kuruldu ancak 2016'da ortaklık yapısı değişti. Şirketin sermayesi İTO kayıtlarına göre 250 bin TL.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamındaki son ihale olan, 'Kahramanlık Türküleri Ali Altay Konseri' için, İKS İstanbul Kültür Sanat Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şirketine 30 bin TL ödeme yapıldı.

kalan karakter 1000

Serap Serap

Bu yaratıklar kimdir ya, bunlar böyle pıtırak gibi sarıverdiler ortalığı

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 14:05
Tarih Tarih

istanbulun tümünü sülalesine peşkeş çeker artık....CHPKK nın yapacağı ne var bu Vatana...teröristlikten başka !?

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 06.11.2019 13:20

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.