Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.08.2019 Gazete
ABONE OL

Başkan Erdoğan'dan Fırat'ın doğusuna operasyon sinyali

Başkan Erdoğan, Fırat’ın doğusuna operasyon sinyali verdi: Ağustos, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Bu Ağustos’ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.Malazgirt zaferinden Mercidabık seferine, 'tan çıkarmasına kadar tarihimizdeki pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık.
'de terör koridoruna 'yla ilk darbeyi bir ağustos günü başlattık. Bu ağustosta da zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.

EMNİYET KEMERİ SES GETİRSİN
Tüm vatandaşlarımızdan, emniyet kemerlerinin ses getirmesini, kurallara riayet etmelerini istiyorum.

OPERASYON SİNYALİ
Başkan , Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vatandaşların 'nı tebrik eden Erdoğan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

BÜYÜK GÜCÜMÜZ: Ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın tarihi dönüşüm sürecinden geçtiği bir dönemde, idrak ettiğimiz bayramın manevi ikliminin her alanda aydınlık geleceğimizin müjdecisi olmasını diliyorum. Bin yıldır yaşadığımız bu topraklarda her zaman olduğu gibi bugün de en büyük gücümüz birliğimiz, beraberliğimiz, kardeşliğimizdir.

ZAFERLER AYI: Ağustos ayı, bizim tarihimizde zaferler ayı olarak geçer. Yaklaşık iki hafta sonra idrak edeceğimiz Malazgirt Zaferi'nden Mercidabık Seferi'ne, İstiklal Harbimizin zirvesi olan 30 Ağustos Zaferi'nden Kıbrıs çıkarmasına kadar pek çok dönüm noktasını bu ay içinde yaşadık. Son olarak Suriye sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridoruna ilk vurduğumuz darbe olan Fırat Kalkanı Harekatını da yine bir ağustos günü başlattık. İnşallah bu Ağustos'ta da tarihimizin zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz.HEDEFLERE YAKLAŞIYORUZ: , vatandaşlarıyla birlikte attığı her adımla biraz daha güçlenmeye, büyümeye devam edecektir. Demokraside,
ekonomide ve savunmada kat ettiğimiz her mesafeyle, geleceğimize açılan kapıları biraz daha aralıyor, hedeflerimize biraz daha yaklaşıyoruz. Ülkemizi terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tuzaklara kadar nice sinsi yöntemle durdurmayı planlayanları, önümüzdeki dönemde de hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz.

EMNİYET KEMERİ UYARISI: Kurban Bayramı ziyaretleri ve tatil amacıyla yollara çıkan tüm vatandaşlarımızdan, emniyet kemerlerinin ses getirmesini, trafik kurallarına titizlikle riayet etmelerini istiyorum. Yüreklere acı salmamak, bayram sevincimize gölge düşürmemek için hep birlikte lütfen daha dikkatli, daha sorumlu davranalım.