Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.05.2019 11:52
  • Son Güncelleme: 08.05.2019 12:26

Son dakika: Havalimanı provokatörü 'na 1 yıl hapis cezası talep edildi

Havalimanlarında çektiği ve sonra hesabında yayınladığı videolarla başörtülülere hakaret eden , hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 6 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. hakaretten halen tutuklu bulunan ve bu suçtan soruşturması devam eden Kökoğlu, gözaltına alınınca ifadesinde "Alkollüydüm, eşim de başörtülüydü" demişti.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'un iki havalimanında çektiği iki ayrı videoda ve başörtülülere hakaret ettiği gerekçesiyle , hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Kökoğlu'na, 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suçundan' asliye ceza mahkemesinde dava açıldı. Kökoğlu'nun bu suçtan 6 aydan 1 yıla kadar hapsi talep ediliyor.

Cumhuriyet savcısı tarafından hazırlanan iki sayfalık iddianamede Kökoğlu'nun 'nda çektiği videoda başörtülüler hakkında sarf ettiği sözlere yer verildi.

'Farkındalığımın farkındayım' adlı hesabı üzerinden 28 Mart 2019 tarihinde yayınladığı videoda Kökoğlu, şunları söylemişti; "'den geldim ama inanamazsınız. Şaka gibi. İran'a mı geldim Türkiye'ye mi geldim bilemiyorum? Öyle bir ülke olarak geri gidiyoruz ki... Umarım bir yerlerde o sarı kurdumuz, bizim ülkemizi kurtaran 'e bir yerlerde rastlarız. Arkadaşlar her yer kapalı. Her yer yaa görevli kapalı, su satan kapalı, bilet kesen kapalı. Herkes kapalı herkes. Ya bir çarşafa girmediği kalmışlar. Arkadaşlar şaka değil. İran'da değilim İzmir'den İstanbul'a geldim. Böyle bir şey yok ya. Şaka mı bu yahu? Sürekli ben çıkıp geliyorum ama bu resmen kopuş yani bayağı bir... Bu kara böcek diyorum ben onlara, Ninja diyorum onlara, siyah Ninja (çığlık). Onlar bu ülkenin ahlaksızları, terbiyesizleri. X Ray'dan geçiyorum böyle kapalı tipsiz. Bak aha buradan bir tanesi geçiyor bak, bak, bak... İşte bu nasıl bir ülkede yaşıyoruz biz ya? Ya bu, neyse sakin olmaya çalışıyorum. Şimdi şehrime indim. Sakin olmaya çalışıyorum. Ama ülke olarak o kadar geri gidiyoruz ki, hızla geriye gidiyoruz ki inşallah bir yerde sarı kurdumuz Mustafa Kemal Atatürk'e rastlarız ki, ona anlatırız derdimizi. Nur içinde yatsın. Kemikleri sızlıyordur şu an. Yazıklar olsun nasıl bir ülkede yaşıyorum. Yok ben bu ülkeden terk, ben bu ülkeyi terk edeceğim. Yazıklar olsun. Çirkin pislikler."

Kökoğlu'nun 'nda çektiği videosundaki Cumhurbaşkanı'na hakarete dair soruşturma ise devam ediyor. Kökoğlu, bu soruşturma kapsamında tutuklu bulunuyor.

"ÜÇ EŞİM DE BAŞÖRTÜLÜYDÜ"
Aile şirketinde ayakkabı üreticiliği yaptığını, son bir yıldır da bilinçaltı eğitmeni ve sezgisel terapistlik yaptığını belirten Kökoğlu havalimanındaki sözleri için şunları söylemişti; "Ben 15 yıl alkol tedavisi gördüm. 6 kere hastanede yattım. Çocukluğumdan beri hiperaktivite, manik depresif ve paranoya rahatsızlığım bulunmaktadır. İzmir'de kapalı bir kız arkadaşım vardı. Onunla yaşamış olduğum problemlerden dolayı İzmir'den İstanbul'a nasıl geldiğimi bilmiyorum. Çok üzgün ve kendinden geçmiş ve alkollü bir durumdaydım. Videoyu ne zaman çektiğimi dahi hatırlamıyorum. Benim annem, kız arkadaşım, akrabalarım hepsi başörtülüdür. Üç eşim de başörtülüydü."

kalan karakter 1000

önce vatan önce vatan

kimse kusura bakmasın ben böyle dansöz iki yüzlü korkak sözüne sadık hain şeref yoksunu görmedim nasıl kıvırma öyle işte hepsi böyle KONUŞUR KONUŞUR ADALET OLUNCA GÖ.... KORKUSUNDAN NERDESE ALTINA İŞİCEKLER DANSÖZ GİBİ KIVIRIRLAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.05.2019 15:49
ömer ismail kütükcü ömer ismail kütükcü

bunlar böyle... çarkistanda yaşıyorlar galiba. 1980 senesinde belediye memuru idim. sakallıyım diye çalıştırmayacaklarını söylediler. bende sakalımı kesmedim istifa ettim. beni götüren teğmende istifa edeceğimi söylediğimde ve istifa etmem için serbest kaldığımda aynı sözleri söylemişti. benim dayımda hoca....... dedimya alayı böyle...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.05.2019 12:28
KARTAL KARTAL

İŞTE TÜRKİYEDE BÖYLE ZORU GÖRÜNCE SEREFİNİ SATAN SÜTÜ BOZUKLARLAN DOLU SARHOSDUM DEMEK NE DEMEK BUDA YENİ CEZADAN YIRTMA METODUMU HA BİRDE MAHKEMEYE GRAVATLAN ÇIKARSAN YİNE % 100 İNDİRİM VAR BİLMEYENLERE...…………….

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.05.2019 12:25

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.