Bugünkü
Takvim

Devletin zirvesi açtı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Melike Hatun Camii açılışına katıldı. Açılışa ayrıca TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım da katıldı

ABONE OL
Devletin zirvesi açtı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve Başbakan Binali Yıldırım, dün Ulus'taki Melike Hatun Camii'nin ibadete açılış törenine katıldı. Cuma namazını da burada kılan Erdoğan, caminin Ankara'ya, Türkiye'ye ve tüm İslam alemine hayırlı olmasını diledi. Camiye adını veren Melike Hatun'un 14. Yüzyıl'da yaşadığını, tasavvuf ehli olduğunu ve Ankara'da birçok cami, medrese, hamam, çeşme ve bahçe yaptırdığını söyledi. Açılışta bir konuşma yapan Erdoğan, "Bilhassa tek parti döneminde Ankara'nın kadim kimliğinden kopartılmak ve adeta camisiz hale getirilmek istendiği inkarı mümkün olmayan bir gerçektir. Daha önceki dönemlerden kalan camileri ahırlara çeviren zihniyet, Ankara'da da mescitleri mahzenlere, bodrumlara, binaların en kör noktalarına mahkum etmişlerdir" dedi.

Hasan AY

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.