Bugünkü
Takvim

Hava sahası kapandı

MGK’dan IKBY’ye karşı hava sahasının kapanması, sınır kapısının Irak’a verilmesi ve OHAL’in uzatılması tavsiyesi çıktı. Bakanlar Kurulu gereğini yaptı

Hava sahası kapandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısından IKBY'nin gayrimeşru referandumuna karşı 'yaptırım' paketi çıktı. 1 saat 40 dakika süren toplantıda, Türk Hava Sahası'nın IKBY'ne kapatılması ve İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın Merkezî Irak Yönetimi'nce devralınması sürecinin başlatılmasını tavsiye ve Türkiye'nin Kerkük'ün demografik yapısı ile ilgili hassasiyetinin ve beklentisinin altı çizildi. OHAL'in uzatılması ve TSK'nın İdlib görevinin başarıyla devam ettiği de belirtildi. MGK sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Bakanlar Kurulu toplandı. Yaklaşık 30 dakika süren toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, yaptığı açıklamada "MGK'da alınan tavsiye kararı doğrultusunda hiçbir uçak IKBY'deki alanlara uçamayacaktır. İbrahim Halil Sınır Kapısı'nın Bağdat'a devri konusunda da Bakanlar Kurulumuz çalışma kararı almıştır. OHAL'in üç ay uzatılması kararı TBMM'ye gönderildi" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.