;

Kızgın tava!

Ünlü doktor unlayarak kızartılan balığın kanserojen olduğunu söyledi; 50 yıllık balıkçı küplere bindi: Dediğin doğru olsaydı Karadeniz’de kimse kalmazdı

Kızgın tava!
Ezber bozan açıklamalarıyla gündem yaratan Prof. Dr. Canan Karatay, yeni bir polemiğe daha imza attı. Balığı unlayarak kızartmanın kanserojen etki yaptığını söyleyen Prof. Dr. Karatay'a cevap 50 yıllık Samsunlu balıkçı Halis Bıyıkoğlu'ndan geldi. Yıllardır aynı şekilde balık yaptıklarını ve hiçbir şikayetin olmadığını söyleyen Bıyıkoğlu, balığın aynı yağda unlayarak bir kez pişirilmesinde hiçbir sakınca olmadığını ifade etti. Yağın aroması kaçmadan balığın pişmesi gerektiğini söyleyen , "Cips yapar gibi balığı pişirirken olmaz. Çok kaynatırsan yağı motor yağı gibi simsiyah olur. Tabii ki o zararlı ama yağda bir kere pişen balığın hiçbir zararı yok" dedi.

'BİZDE BÖYLE PİŞİRİLİR'
Prof. Dr. 'ın görüşlerine kesinlikle katılmadığını vurgulayan öfkeli balıkçı, "Bazı söyledikleri doğrudur ama buna katılmıyorum. Karadenizliler balığı unlayarak yer. Izgarada ise balık yağa sürülmeden kendi yağıyla pişirilir. En sağlıklısı budur. Şimdiye kadar kızarmış balıktan hiçbir şikayet gelmedi. Bu zamana kadar tavada balık yiyenler kanser olsaydı Karadeniz'de kimse kalmazdı" şeklinde konuştu.

ONDAN DAHA SAĞLIKLIYIM
Prof. Dr. Karatay'ın yanlış konuştuğunu ifade eden Bıyıkoğlu, şöyle devam etti: "Karatay'ı buraya davet ediyoruz. Balığımızı yesin. Kanser olunuyorsa biz olacaktık. 50 senedir bu mesleği yapıyorum. Sağlık sorunum yok. Ben ondan sağlıklıyım. 1 ay bizde balık yesin bakalım kanserin belirtisi var mı! Sadece sıvı yağda yiyecek. O zeytinyağını içiyor. Biz de 1 kere yağda pişiriyoruz."
  • 14 Ağustos 2017, Pazartesi

kalan karakter 1000

birsu birsu

D vitamini satıcısı, her dönemde biri parlar bişey satar...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 14.08.2017 02:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.