Bugünkü
Takvim

Kim bu dol''lar

Protestan Diriliş si’nin papazı Andrew Craig Brunson, FETÖ’den tutuklandı. ABD gizli servisi CIA ile bağlantısı ortaya çıktı. Bu gerçeği ortaya koyan TAKVİM ile Yaz-Boz ekibi, kilisenin önünde çekim yaparken biri kadın iki kişi tarafından takibe alındı. Kare kare fotoğraflandı...

Kim bu dol'ajan'lar

İzmir'deki Protestan si'nin papazıydı. 23 yıl önce Türkiye'ye gelip sokaklarında cirit attı. Ancak FETÖ soruşturmaları sırasında tutuklandı. Bunu ilk kez TAKVİM Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ergün Diler yazdı. Ardından papazın tüm kirli çamaşırları tek tek ortaya çıktı. Protestan Kilisesi papazı Andrew Craig Brunson'ın Amerikan Ordusu'nda harp subayı olarak görev yaptığı saptandı. Hem FETÖ'ye hem de PKK'ya destek sağladığı anlaşıldı. FETÖ'nün EGE imamı olan Bekir Baz ile düzenli olarak görüşmeler yaptığı ortaya çıktı. Amerika'daki FETÖ bağlantılı bir vakıftan her ay yüklü miktarda maaş aldı. Bu sırada ABD Gizli servisi CIA'daki basamakları hızla tırmandı. Ancak İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı bunu tespit edince FETÖ'den tutuklandı. Bu gerçeği dünya medyasında ise ilk kez TAKVİM ve Yaz-Boz ekibi haber yaptı.

POLİS HER YERDE ARIYOR...
ABD Başkanı Trump, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'dan Papaz'ın iadesini talep edince Brunson'un önemi bir kez daha ortaya çıktı. İşte ekibimiz İzmir'de bir kez daha papazla ilgili haber yaparken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. İzmir Alsancak Bornova Sokağı'nın bulunduğu Protestan Diriliş Kilisesi'nin olduğu yerde çekim yapan TAKVİM Gazetesi Haber Müdürü Mevlüt Yüksel ile kameraman Taha Hazar, ların takibine uğradı. Yüksel ile kameramanımızı takip eden uzun boylu bir kadın, an be an ekibimizi fotoğrafladı. Bu kadın daha sonra kilisenin 50 metre uzağında olan cafeye gidip Uzak Doğulular'ı andıran bir erkekle buluştu. Ekibimizi Diriliş Kilisesi'nin olduğu yerdeki çekimlerde görüntüleyen bayanın uzaklaşmasından sonra bu kez siyah gözlüklü erkek ekibimizin fotoğrafını çekmeye başladı. Yüksel tarafından fark edilen bu erkek de hızla bisikletiyle kaçtı. İzmir polisi, kamera ve fotoğraf çeken kadın ile erkeği bulmak için operasyon başlattı.Ekibimiz önce bir kadın tarafından fotoğraflandı. Ardından kilise ile aynı sokakta yer alan cafeye gitti. Burada gözlüklü bir adamla bir araya geldi...
FETÖ tutuklusu Papaz Andrew Brunson'un 15 Temmuz başarıya ulaşsaydı CIA Başkanı olacağı iddiası ortaya çıkmıştı. Ege bölgesinde misyonerlik yapıp Kilise Evler açan Papaz Brunson, PKK'lıları Alsancak'taki Diriliş Kilisesi'nde barındırıp maddi destek sağlamıştı.

kalan karakter 1000

Dulqarnein Dulqarnein

Hristyan Kilise ve CIA bir araya getrirke, aklima "Mason Wells" geliyor, bu Mason Wells bir Mormonluk kilise uyesi ve ajani, ayni zamanda 3 terör eyleminde yaralaniyro bu Mason, son yer iyi hatirliyorsam, Bruxelle hava limaninda yaralandi, 1nci sefer Boston maratonunda, 2nci sefer Fransa Bataklanda, sadece protestanlar ajan degil, HER KILISEDE AJANLAR VAR, saka gibi ama bazi istratejik computer oyunlarda bu istratejiler görebilirsiniz, örnek veriyim: attila total war, medieval total war, vesaye vesaye, oyunda her "rahipler", "samanlar", toplumlari kiskirtmak ve isyan etmek görevleniyorlar. evet bir oyunda bile desifre oldular, bu istihbarat ajanlari! kiliseler hepsi AMA hepsi ajan ve terorist kayniyor!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.05.2017 17:32
mücahid mücahid

Size tavsiyemdir: bir işi yaparken sizde etrafınızı emniyete alın, her şeye hazırlıklı sivil ekipleriniz olsun ! Madem özel işlerin peşini kovalıyorsunuz, sizde özel davranın !!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır0
cevapla 22.05.2017 09:13
memo memo

ister kadin olsun ister erkek temizleyin bu ajanlari

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 22.05.2017 08:42
ihsan ihsan

oldum olası osmanlıdada klişe ve papazlar hep ajanlık yapmıştır takip edilsin

Aynı Görüşte misiniz?
evet20
hayır0
cevapla 22.05.2017 08:33
mehmet mehmet

neden ÇİN in uyguladığı yolu gütmüyoruz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 22.05.2017 08:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.