Bugünkü
Takvim

Berke engel tanımadı

ABONE OL
Berke engel tanımadı
İzmirli Berke Acar, 11 yıl önce hastası olarak gözlerini açtı. Sağ kolu ve ayağını kullanamayan Berke, azmiyle herkesi kendisine hayran bıraktı. Süleyman Eczacıbaşı İlköğretim Okulu öğrencisi olan Berke, 2 yıl önce özel bir rehabilitasyon merkezinde fizik tedavi görmeye başladı. Haftanın 4 günü hem okula hem de hastaneye giden Berke, sağ ayak ve elini kullanmak için büyük çaba harcadı. İki yılda bir mucizeyi başardı. Tedavi öncesi sağ eliyle bardak bile tutamayan acar, şimdi arkadaşlarıyla tokalaşmaya hatta kalem bile tutmaya başladı. Fizyoterapisti Merve Örmeci'ye 'Çak' bile yapan Berke'nin aynı zamanda sağ bacağını da kullandığı arkadaşlarıyla futbol bile oynadığını açıklandı. Hayata yeniden tutunan Berke, "Artık çok mutluyum. Futbol kursuna başladım. Büyüyünce savcı olmak istiyorum" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.