Bugünkü
Takvim

Prenses gitti

İşadamı ’ın yalısı “Prenses İkbal Monheim”, icradan ’a satıldı

ABONE OL
Prenses gitti
Galatasaray Kulübü eski başkanı ünlü işadamı Selahattin Beyazıt, iflas etti. Şirketleri bir bir elinden gitti. Borçlarına karşı birçok mal varlığı haczedildi. İstanbul Boğazı'nın incilerinden olan Prenses İkbal Monheim Yalısı'nı da () bir süre önce tamamen kaybetti. Yalı, işadamı Turgut Yılmaz'ın himayesine geçti. Tekstilbank'ın 10 milyon liralık alacağına karşılık icralık olan ünlü yalı, 2012'de 40 milyon 811 bin liraya satılmıştı. Ancak aile, bu fiyatın çok düşük olduğunu bildirdi. Bilirkişi raporu dikkate alınarak ihale iptal edildi. Bilirkişi raporunda "Zemin ve çatı katı alanı 485 metrekaredir. Arsa, bina, havuz, rıhtım, müştemilat değeri 79 milyon 134 bin 785 liradır" denildi. Yalı bahçesi için "Bitki cenneti" ifadesinin kullanıldığı bildirildi. Bitkilerin değerinin 1 milyon 304 bin lira olduğu kaydedildi. Fıstık çamı için bile 290 bin liralık bir bedel belirlendi. Satış, bir süre önce gerçekleşti. Eski Başbakan Mesut Yılmaz'ın kardeşi ünlü işadamı Turgut Yılmaz, yalıya 80 milyon 873 bin lira ödedi.


* İşadamı Selahattin Beyazıt ile eşi Ayşe Beyazıt, önemli davetlerde boy gösteriyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.