Bugünkü
Takvim

Büyüksün anne

ABONE OL
Büyüksün anne
Karaman 'te 28 Ekim 2014'te maden ocağında yaşanan su baskını sonucu 18 işçi can verdi. 1 yaşındayken evlat edindiği oğlu İsa Gözbaşı'nı (23) maden faciasında kaybeden Nazimiye Gözbaşı'nın (66), "madendeki su çabuk boşalsın" diye toprağı elleriyle kazması ise herkesi derinden etkiledi. Türkiye'yi yasa boğan facianın ardından tam 1 yıl geçti. Toprağı elleriyle rken görüntülenen Nazmiye Gözbaşı ve eşi Ali Gözbaşı, yaşamını yitiren lerin ailelerine sağlanan evi istemedi, büyükbaş hayvan desteğini ise reddetti. Yaşlı çift, ailelere yardım olarak verilen 105 bin lirayla cami yaptırmak için harekete geçti. Yaşlı çift, cami yapılması için kendilerine ait bahçe ve arsayı da bağışladı. Nazmiye Gözbaşı, "Parada pulda gözüm yok, yeter ki hayır işleyeyim. Elimden gelse daha fazla veririm. Oğlum ciğerimin köşesi, kalbim, tutan elim, yürüyen ayağımdı. Her şeyimdi o benim" diye ağladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.