Bugünkü
Takvim

fiyaskosu

ABONE OL
Geleceğe Dönüş fiyaskosu
Bilim-kurgu üçlemesi "Geleceğe Dönüş", dünyanın en iyi kurgu filmi olarak hafızalara kazındı. 1989 yapımı Geleceğe Dönüş-2'de DeLorean marka otomobil ile geleceğe yolculuk yapan kahramanlar, 26 yıl sonraya yani 21.10.2015'e ışınlanmıştı. Kahramanlar günümüze ışınlandıktan sonra, bir dizi teknolojik yenilikle karşılaşmıştı. Kahramanların 26 yıl önce gittikleri tarih ise geldi çattı! Ancak filmde günümüz için öngörülen teknolojik yenilikler ile bugün arasında farklar vardı. Filmde 2015'te uçan otomobiller, uçan kaykaylar, otomatik ayakkabılar gibi ileri teknoloji ürünleri yer alıyordu. Ama gerçek 2015'te henüz bu teknolojiye ulaşılamadı.

DAHA ZAMANI VAR
Söz konusu filmde bugün için öngörülen uçan arabalar, bağcıkları otomatik olarak bağlayan ayakkabılar, uçan kaykaylar, 2 dakikada pişen pizzalar, konuşabilen montlar ve köpek gezdirebilen robot tasmaları icat edilmedi. Sanal alemde "Geleceğe dönüş fiyaskosu" yorumları yapıldı.

Nükleer enerjiden faydalanan DeLorean, zamanda yolculuk yapıp uçabiliyordu. Günümüzdeki araçlar ise nükleer enejiyle çalışmıyor ve uçamıyor!


Filmde gösterilen giyilebilir teknoloji, ise günümüzde gerçekleşti


Geleceğe Dönüş'ün 2015'inde öngörülen uçan kaykaylar icat edilmedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.