Bugünkü
Takvim

200 bin liraya yaşayacak

200 bin liraya yaşayacak
22 yıl önce baş ağrısı şikayeti ve kafasında bulunan yağ bezesi nedeniyle gittiği hastanede beyninde tümör olduğunu öğrenen Murat Simsar (43), ameliyat olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor. Kafatasının yarısı alınan ve kafatası çürüyen eşinin ameliyat olması için 200 bin lira gerektiğini belirten Neriman Simsar, "Her gün eşimi kaybetme korkusu yaşıyorum. Devlet ve hayırseverlerden yardım bekliyoruz. İki oğlum için babalarını yaşatın" diyerek gözyaşı döktü.

YÜZDE 5 ŞANS VERİLDİ
22 yılda 7 beyin 3 de göz ameliyatı geçiren eşine yüzde 5 yaşama şansı verildiğini söyleyen gözüyaşlı kadın, şunları söyledi: "Bize Türkiye'de ilkleri gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan'ı önerdiler. Ömer hoca bu ameliyatın yüzde 15 risk olacağını, başarılı bir şekilde yapacağını söyledi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde görev yapan Ömer hoca, 4 ay önce özel bir hastaneye geçtiği için, bu ameliyatın 200 bin lira olduğu söylendi. Bizim de bu parayı verecek gücümüz yok." Eşinin ölüme her geçen gün biraz daha yaklaştığı için kahrolduğunu anlatan Neriman Simsar, şöyle devam etti: "Biz, eşimin malulen emekli olduğu para ve bakım parası ile ayakta duruyoruz. 2 çocuğumuz var okula gidiyorlar. Biz bu parayı veremiyoruz. Oğullarım için eşimi kurtarın."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.