Bugünkü
Takvim

İc Güvenlik'te 10 madde tamam

ABONE OL
İc Güvenlik'te 10 madde tamam
TBMM Genel Kurulu'nda görüşmeleri devam etti. Sabah 05.00'e kadar yapılan çalışmalarla en tartışmalı maddeler içinde yer alan ilk 10 madde kabul edildi. İşte o maddelerden bazıları: Arama yetkisi genişleyecek. Polis, şikayetçi ve tanıkların ifadelerini, eğer kendileri karakola, emniyete gelmek istemiyorsa, gidip evinde ya da işyerinde alabilecek. Polis, molotof, patlayıcı, yaralayıcı silahla saldıran, saldırmaya teşebbüs edenlere karşı silah kullanabilecek. Gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Emniyet Genel Müdürü veya İstihbarat Dairesi Başkanı yazılı emriyle dinleme, izleme yapılabilecek. Örgüt amblemi, işaretleri taşıyan, üniformasını giyerek eylem yapanlar, 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacak. Eylemde yüzünü kapatanlar 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası alacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.