Bugünkü
Takvim

Kandil'den mesaj var

Kandil'den mesaj var
Çözüm Süreci'ne ilişkin temaslar için Kandil'e giden heyeti Türkiye'ye döndü. HDP'den yapılan yazılı açıklamada çözüm süreci kapsamında atılması gereken adımlar, Meclis'e sevk edilen iç güvenlik paketi ve Ortadoğu'da yaşanan gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

HEDEF, İÇ GÜVENLİK PAKETİ

Toplantıda, KCK yetkililerinin, Çözüm Süreci ile ilgili müzakere sürecine geçilmemesinin "kabul edilemez" olduğunu belirttiği kaydedildi. 'ın hazırladığı müzakere ve çözüm taslağında 15 Şubat'a kadar müzakere başlıklarında mutabakat sağlanması gerektiğine dikkat çekilen açıklamada İç Güvenlik Paketi çıkarmanın müzakere sürecini tehlikeye atacağı belirtildi. Kandil'e giden heyette, HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ve İdris Baluken, DTK Eş Başkanı Hatip Dicle'nin yanı sıra Ceylan Bağrıyanık da bulunuyordu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.