Bugünkü
Takvim

Büyük aile

Diyarbakır'da şehit olan , dün cennete uğurlandı. Kahraman polis, biri 8 yaşında diğeri 40 günlük 2 yavruyu vatana emanet bıraktı. Hafızalara kazınan ise Tayfun'un babaya son vedasıydı...

ABONE OL
Büyük aile
BabaydI, ataydı... Hem ailesinin hem de vatanının kolu kanadıydı... Yıllardır omuz verdiği mesleği için soluğu uzak diyarlarda, Diyarbakır'da aldı. Ama kanlı terör örgütünün hain planı, Özel Harekat Polisi 'ın (40) ideallerini yarım bıraktı.

SÖZÜN BİTTİĞİ AN...
Vatanı için siper olan Bayram, önceki gün çıkan çatışmada cennete kanat açtı. Bayram, şehadet şerbetini içerken, geride gözü yaşlı bir eş ve 2 yavru bıraktı. Hüznün ilk durağı ise Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Vali Helikopter Alanı'ydı... Binlerce gözyaşı aynı kanaldan akıp şehidi memleketi Ordu'ya uğurladı. Ancak bu yolculuk "Sözün bittiği yer" olarak hafızalara kazındı. Zira 8 yaşındaki Tayfun, babasının cansız bedenini havaalanına götürmek için hazırlanan helikopterde tek başınaydı.

'NEREYE GİDİYORSUN BABA'
Küçük çocuk, "Canım babacığım. Beni ve kardeşimi bırakıp nereye gidiyorsun?" diyen gözleriyle karşısındaki tabuta bakıp kaldı. Bu acı tabloya şehit eşi ile 40 günlük bebesi Yiğit Efe de katıldı. Kahraman baba, oğullarının gölgesinde son yolculuğuna çıktı. Ordu'da ise gözyaşları sele karıştı. Tayfun, annesini ve kardeşini yanına alıp babasını vatan toprağına emanet bıraktı. Şehit Bayram, Ordu'nun Ulubey ilçesine bağlı Kardeşler Köyü'nde defnedildi.


Faysal KARADENİZ-Murat ALHANkalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.