Bugünkü
Takvim

Rus işi

Birbiri adına işlenen Çeçen lerinin, Berlin'den yönetildiği ve zengin bir Rus tarafından finanse edildiği öne sürüldü. Avrupa genelindeki infazların ardında 6 ölüm timinin bulunduğu görüldü.

ABONE OL
Rus işi
Türkiye'de birbiri ardına işlenen Çeçen lerinin, Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşayan esrarengiz zengin bir Rus tarafından finanse edildiği öne sürülüyor. Bu iddianın sahibi ise Avusturya istihbaratı... Bir süre önce Viyana'da işlenen Çeçen cinayetinden sonra Avusturya İç İstihbarat Teşkilatı (ASİO) ve Dış İstihbarat Servisi (ASİS), Çeçenler'e yönelik infazlar için 6 timin bulunduğu ve bu timlerin Avrupa'da çeşitli eylemler yaptıktan sonra Berlin'e döndükleri yolunda bilgiler ele geçirdi. Çeçen muhaliflere yönelik infazları gerçekleştiren timlerin, gittikleri ülkelerdeki Ruslar'dan da yardım aldıkları tespit edildi.

DERNEKLERE SIZIYORLAR
Viyana'da, 13 Ocak 2009'da öldürülen Umar İsrailov adlı Çeçen direnişçi cinayetini araştıran polis, cinayetin arkasında bu ölüm timlerinin bulunduğunu, Avrupa'daki Çeçen Kültür Dernekleri'ne sızan timlerin, Çeçen muhalifler hakkında istihbarat toplayıp, daha sonra da infazı gerçekleştirdiğini saptadı. Viyana polisi, İsrailov cinayetinden sonra 'ın başkenti Grozny doğumlu olan, ancak Otto Kaltenbrunner kimliğini taşıyan Ramzan Edilov'u yakalamıştı. Edilov suçlamaları reddederken halen yargılanmasına da devam ediliyor.

SUİKASTE 6 KURBAN
TÜRKİYE'DEKİ Çeçen infazları, 2008'den bu yana sürüyor. 6 Eylül 2008'de, Çeçenistan'da Ruslar'a karşı albay rütbesiyle savaşan Gazi Edilsultanov (57), Başakşehir'de sokak ortasında uzun namlulu silahla vurularak öldürülmüştü. 9 Aralık 2008'de de İslam Canibekov (38) Ümraniye'de uğradığı saldırıda hayatını kaybetti.

HEP AYNI YÖNTEM!
26 Şubat 2009'da ise eşiyle birlikte Türkiye'ye yerleşen Ali Osaev (48), Zeytinburnu'nda bir araçtan açılan ateş sonucu öldürüldü. Son olarak geçen Cuma, yine Zeytinburnu'nda Çeçen muhalifler Musayev Berkkhaz, Rustem Alkamov, Zarberk Amerov, susturuculu silahla öldürüldü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.