Bugünkü
Takvim

Boynu büküldü

Jirki Aşireti'nin lideri Tahir Adıyaman'ın kızı, Yüksekovalı Ormar Aşireti'ne gelin gitti. Dillere destan düğündekitakılar gözkamaştırdı

Boynu büküldü
'nin Yüksekova ilçesinde dillere destan bir yapıldı. hiçbir masraftan kaçınılmayan düğgünde geline 20 kilo altın takılırken, dolarlar ise havada uçuştu. Oramar aşiretinden ile Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bulunan Jirki aşiretinin lideri Tahir Adıyaman'ın kızı , iki gün iki gece süren görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Çevre il ve ilçelerden çok sayıda davetlinin katıldığı düğünde, gelinin Beytüşşebap'tan getirilişi sırasında uzun bir araç konvoyu oluştu. Bol bol halayların çekildiği düğünde dolarlar adeta havada uçuştu. Davetlilerin hediye olarak getirdiği yaklaşık 20 kiloyu bulan altın takılar ise taşınması için bir torbaya konuldu. Akşam saatlerinde atılan havai fişekle gökyüzü adeta aydınlatıldı. Düğünde davetlilere bol bol ikram yapıldı.

GELİN 2 MİLYONLUK SERVET TAŞIYOR
Davetlilerin getirdiği özel işlemeli altın takılar için hususi bir takı bohçası oluşturuldu. Düğün sahipleri
takıları inceleyerek bu bohçaya doldurdu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.