Bugünkü
Takvim

Kol gücü

İlk çift kol nakli 1. yılını doldurdu. yeni kollarıyla güreş yapacak kadar güçlendi

Kol gücü
Türkiye' de ilk çift kol nakli yapılan (29), hayata sarıldı! Topal, geçen yıl, iş kazası sonucu 2 kolunu da kaybetti. 'ne kaldırılan Topal'a, 25 Eylül 2010'da, trafik kazası sonucu ölen bir gencin kolları nakledildi. Operasyonun ardından tam 1 yıl geçti. Türkiye'de ilk çift kol nakli yapılan Topal'ın tırnakları ve kolundaki tüyler uzamaya başladı. 1 çocuk babasının nakilli kolları, fizyoterapisti ile bilek güreşi yapabilecek kadar güçlendi. Bu gelişmelerin çok önemli olduğunu söyleyen çift kol naklinin mimarı Doç. Dr. Ömer Özkan, "Kol naklinde 1 yıl doldu. Artık reddetme riski yok" dedi. Nakilden sonra her işini kendi başına yapabildiğini dile getiren Cihan Topal ise "Çalışmadığım için madi sıkıntıdayım. Kolumu zorlamayacak bir iş arıyorum. Çalışmak zorundayım"

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.