Bugünkü
Takvim

Hayatını yarım bırakmadı

Zonguldaklı Sevim Sarısoy, azmetti H sınıfı aldı. Genç kadının tek isteği engelli otomobili alıp, kimseye yük olmadan çalışıp oğluna bakmak

ABONE OL
Hayatını yarım bırakmadı
İnsanın isterse her şeyi başarabileceği bir kez daha kanıtlandı. Hem de bunu iki ayağı olmayan dul bir kadın başardı... Zonguldak'ta yaşayan Sevim Sarısoy (45), 10 yaşındayken trenden düşüp iki ayağını kaybetti. Talihsiz kadın, yaşamı boyunca sürekli mücadele etti.

Ailesinden bir kişi dahi kalmayan Sarısoy, tüm engellere rağmen yaşamaya devam etti. İki ayağı olmamasına rağmen kendisi ile evlenen eşiyle bir süre sonra boşanan Sarısoy, iki göz odalı prefabrik evde oğluyla yaşamaya başladı. Çevresindeki insanların yardımlarıyla yaşamaya çalışan Sarısoy, kimseye muhtaç olmamak için çalışmaya karar verdi.

MUHTAÇ OLMAMAK İÇİN
Ancak ayakları olmadığı için işe gitmesi çok zor olan talihsiz kadın, bu engeli de otomobille aşmaya karar verdi. Önce almak için başvuran Sarısoy'a Zonguldak'tan sağlık raporu verilmedi. Genç kadın yılmadı raporu almak için Bartın'a gitti. Bartın'da ehliyet sınavına giren çaresiz anne, sınavı kazanarak mücadelesini bir adım ilerletti.

Şimdi tek isteğinin bir otomobil olduğunu belirten Sarısoy, "Engelli otomobili alabilirsem, kimseye muhtaç olmadan iş bulup rahatça gidip gelebileceğim. Belki simit satacağım veya başka bir iş yapacağım. Bu sayede oğlum Emre'nin de ihtiyaçlarını karşılayabileceğim" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.