Bugünkü
Takvim

çalışanına 5 bin TL

THY çalışanına 5 bin TL

Türk Hava Yolları () ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) arasındaki 26'ncı dönem Toplu İş Sözleşmesi anlaşmayla sonuçlandı. 22 bin 363 çalışanı ilgilendiren 3 yıl süreli anlaşma çerçevesinde çalışanların maaşlarına bu yılın ilk 6 ayı için enflasyon artı yüzde 2, ikinci 6 ayı için ise enflasyon artı yüzde 1.5 oranında yapılacak. 2020'nin ilk 6 ayı için artı yüzde 2, ikinci 6 ayı için enflasyon artı yüzde 1.5, 2021'in ilk ve ikinci dönemleri için enflasyon artı yüzde 1 oranlarında zam alacak personele imza parası olarak bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin lira ödeme yapılacak.


THY Başkanı ile Hava-İş Sendikası Başkanı sözleşme imzaladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.