Bugünkü
Takvim

ler anlaştı milyarlar ‘cep’te kaldı

Devler anlaştı milyarlar ‘cep’te kaldı
Sabit Elektronik Haberleşme Altyapısının Kiralanması Protokolü ile 'de fiber altyapı işlemleri tek elden yürütülecek, yıllık 5 milyarlık bir kaynak ülkenin kasasında kalacak. Ulaştırma Bakanlığı, Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, TELKODER ve arasında imzalanan protokol töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, işbirliğiyle artık Türkiye'nin datasının Türkiye'de kalacağını belirtti. Sistem ile bilişim ve haberleşme alanında maliyetin en aza indirileceğini söyleyen Yıldırım, şöyle am etti: "Dev işbirliğiyle fiber altyapı sistemi ile maliyetler düşecek, vatandaşın cebi ve ülkenin kasası dolacak. Her yerden geniş bantta bağlantı hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Herkesin kazı yapması, ayrı maliyetti. Tek bir kurumun bunu yaparak, altyapıyı kurması ekonomimize katkı sağlayacaktır. Yıllardır bölünmüş bir sistemle ilerleyen altyapı sisteminin tek elde toplanması ekonomimize 5 milyarlık bir avantaj sağlayacak. Türkiye bilgiyi üreten, işleyen ve dağıtan dijital bir üs olacak."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.