;

3.5 milyon araca teşviği

3.5 milyon araca hurda teşviği
Hurda teşviği yürürlüğe girdi. Otomotiv sektörüne hareketlilik getirmesi beklenen düzenlemeyle, 20 yaşını aşan 3.5 milyon aracın trafikten çekilmesi bekleniyor. Model yılı 1997 ve daha eski aracını ya çıkaranların Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) borçları ile idari para cezaları 2018 sonuna kadar başvurmaları halinde silinecek. İmkandan yararlanmak isteyenlerin, bu kapsamdaki larını bedelsiz olarak il özel idarelerine, büyükşehir belediyelerine veya yetkilendirilen hurda müdürlüklerine teslim etmesi gerekiyor.

FAİZLERDEN VAZGEÇİLİYOR
Belirlenen tarihe kadar araçlarını hurdaya çıkaranların, taşıta tahakkuk etmiş ve ödenmemiş MTV ile bu vergiye ilişkin gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve 31 Aralık 2016'ya kadar tescil plakasına kesilen idari para cezaları silinecek. Motorlu taşıt vasfını kaybeden model yılı 2005 ve daha eski olan taşıtlara ait motorlu taşıtlar vergilerinin dörtte birinin 31 Aralık 2018'e kadar ödenmesi şartıyla kalan vergi aslı, gecikme zammı, gecikme faizi, vergi cezaları ve tescil plakasına kesilen idari para cezalarının tamamının tahsilinden vazgeçilecek.
Etiketler: , ,

kalan karakter 1000

yakup dereli yakup dereli

devlet neden bu 20 ile 25 aracı trafikten men etmıyor bu tip araçları trafikten men edecek makine kimya ya alsın ucuz krdi ile araç sahipleri yenilemiş olsun devlette kdv ötv faydalansın

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.07.2017 16:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.