Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 21.03.2017 Gazete
ABONE OL

823 lira cepte kalacak

823 lira cepte kalacak
Zorunlu trafik sigortasında tavan fiyat, araç sahiplerini sevindirdi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in önümüzdeki ay tavan fiyat uygulamasının başlayacağını, primlerde ortalama yüzde 30'luk indirim olacağını açıklamasının ardından, heyecanlı bekleyiş başladı. Uygulamayla prim tutarında 823 liraya varan düşüş bekleniyor. Trafik sigortasında fiyatlar 'hasarsızlık kademesi' adı verilen sisteme göre belirleniyor. Hasarsızlık kademesi olarak da 7 kademe bulunuyor. İlk kez sigorta yaptıracaklar sisteme 4. kademeden giriyor. Hasarsız geçen her yıl bir kademe artıyor ve 7. kademeye kadar çıkılıyor. Aynı şekilde hasar yapıldığı her yıl içinde kademe düşerek 1. kademeye kadar iniliyor. Halen 1. basamakta ortalama prim 2 bin 939 lira olarak uygulanıyor. Tavan fiyatla bu tutarın 2 bin 116 liraya inmesi bekleniyor.


kalan karakter 1000

MACİT MACİT

geçen senede aynısı oldu hiç bir şey değişmedi trafi sigortası kaskoyuda geçti kimlerin işlerine yarıyor taksiciler diğerlerine hava cıva

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.03.2017 14:44
dursun dursun

peki ocak şubatta sigrtasını yenileyenlerin suçu ne niçin zamlı kazığı yedik şimdimi akılları başlarına geldi heçmişte yapılan isgortalılar aradaki farkı alabilecekmi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 11:50
Hasan Hasan

Aracının kaskosunu yaptırana trafik sigortası yaptırmasına ne gerek var. Sigortasını yaptırıyorsa kaskoya ne gerek var. İki ödeme türü de yolma şekli. Kasko trafik sigortası birleştirilsin. Makul bir fiyat belirlenir ve aracın sigortası belirlenen bedel üzerinden ödenir. Çeşit çeşit ödeme şekli ve bir sürü tuzak. Kardeşim ne gerek var daha şeffaf uygulama getir herkes anlasın. Mevcut uygulamada uzmana da ayrıca bir uzman gerekiyor ve kimse ne yaptığını bilmiyor. Böylece cambaz şirketlerin doğmasına ve nice mağdurların ortaya çıkmasına sebep olunuyor. Sonra mahkeme kapıları veya sızlayan vicdanlar ve beddua ve kahırlar. Atalarınız dururken dememiş '' Bir deli bir kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış'' işte tam da o bu uygulama...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 21.03.2017 11:44

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.