Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 18.03.2017 Gazete
ABONE OL

4 saatte 700 bin

Yakıt için ’e yanaşan Dubai Şeyhi Futtaim’in yatı için 4 saatte 700 bin lira harcandı, masrafın çoğu yakıta gitti

4 saatte 700 bin
Dubai Şeyhi Abdullah Al Futtaim, Muğla'nın İlçesi'nde 4 saatte 700 bin lira harcadı. Şeyhin 110 metre uzunluğundaki mega motor yatı, dün yakıt ikmali için Marmaris'e geldi. Birleşik Krallığa bağlı Cayman Adaları bayraklı Radiant adlı mega yat, marinalara sığmadığı için kruvaziyer limanının küçük rıhtımına yanaştırıldı ve yakıt ikmali yapıldı. Radiant'ın yakıt tankı, 4 saatte dolduruldu. 200 bin litre mazot için 640 bin lira ödendiği öğrenildi. Gıda ve erzak alımı, resmi evrak masrafları ve liman için ödenen bedelle yatın, Türk ekonomisine katkısının 700 bin lirayı bulduğu belirtildi. Yatta Al Futtaim ya da yakınlarının bulunup bulunmadığı hakkında bilgi verilmedi.

DÜNYANIN 23. BÜYÜĞÜ
Radıant, dünyanın en büyük yatları listesinde 23'üncü sırada yer alıyor. 100 metre ilerisindeki bir botu alabora edebilecek yüksek güçlü askeri su topuna sahip yatta, savaş uçaklarında acil durumlarda koltuk fırlatmaya benzeyen özel bir güvenlik sistemi bulunuyor. Korsan saldırısı ya da acil durumda turbo motorları ile 75 knot hızla gidebilen güvenlik botu da yatta hazır tutuluyor. Her türlü lüksü barındıran yatta, jakuziler, spor salonu, çalışma odası, jetskiler yer alıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.