Bugünkü
Takvim

Kartta taksit dönemi

Kartta taksit dönemi
İç piyasayı canlandırmak, yerli üretimi teşvik amacıyla kredi kartlarındaki taksit sınırlamaları esnetiliyor. Yeni düzenleme ile cep telefonuna taksit yasağı bitecek, kartta 9 ay sınırı kalkacak, market alışverişine 3-4 taksit imkanı gelecek.

HAFTAYA YÜRÜRLÜKTE
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, düzenlemenin gelecek hafta yürürlüğe girebileceğini açıkladı. Gözler hem tüketici kredileri hem de kredi kartlarına yönelik çalışmaya çevrildi. Çalışma ile talep patlaması yaratmayacak, lüks tüketimi teşvik etmeyecek şekilde kredi kartlarında bazı ürünlerde taksit sayısı artırılıyor. Mobilya ve beyaz eşyada da yerli üretime öncelik verilerek taksit sayısı çoğaltılacak. Yeni düzenleme ile beyaz eşya ve elektronikte na yapılan taksitlerin 36 aya çıkarılması planlanıyor. Tüketici kredilerindeki 36 ay vade sınırlamasının da 48 aya çıkarılması bekleniyor. Cep telefonunda sektör yetkilileri 6 taksit istiyor.

Hazal ATEŞ

kalan karakter 1000

Kapsam genişlemeli. Kapsam genişlemeli.

Yeniden yapılandırılan kredi borçlarında taksit uzatımı yapılmalı; ayrıca 90 gün sonrası yasal takip süresi 120 gün ve daha fazlaya çıkarılmalı. Yasal takip avukata devretme tam bir keskin kılıç gibi tüketicinin boynunda, bankaların elinden bu kılıç alınmalı!

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.09.2016 15:08
tuncay kahveci tuncay kahveci

tüketici kredisi olması lazım.....60aya çekilmesi lazım

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 21.09.2016 13:36
nedin mert nedin mert

senelerdir emekliye promosyon emekliye üc maaş avans emekliye ev emekliye araba emekliye zam sallıya sallıya birtürlü düşüremediniz haydi hayırlı traşlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır1
cevapla 21.09.2016 12:19
mehmet emin özberber mehmet emin özberber

bursle vidalama güzel ama fiatı pahalı fiatı düşünce almayı düşünüyorum

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 21.09.2016 11:12
mehmet mehmet

ithal mala yasak devam etmeli. ülkemizi kaosa sürükleyen haçlıların mallarını kapı açılmamalı. alacak olan varsada gitsin peşin alsın. taksitli olarak kesinlikle ALMAMALI. devlet izin vermemeli.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 21.09.2016 07:33

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.