Bugünkü
Takvim

İstanbul'da ulaşıma

İstanbul'da ulaşıma zam
İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerinde yeni tarifeye geçiliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin kararıyla, tam aylık 185, indirimli öğrenci aylık mavi kart 80 TL'ye çıktı. Yarın uygulamaya girecek yeni ücret tarifesiyle tam bilet 2.15'ten 2.30 TL'ye, öğrenci 1.10'dan 1.15 TL'ye, indirimli 1.50'den 1.65'e yükseltildi. Metrobüste geçerli olan kademeli ücret tarifesi de yeni tarifeye göre ayarlandı. Bir, iki, üç, beş, on geçişlik kartlar ile jeton ücretleri ise aynı fiyatta kaldı. Minibüs ve taksi mı da göründü. İstanbul Minibüsçüler Odası yüzde 10 zam talep ederken, İstanbul Taksiciler Odası da yüzde 10-15 artış istiyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.