Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 17.11.2015 Gazete

ucuzlayacak

Enerji Bakanı müjdeyi verdi: Rusya ve İran için tahkime başvuruldu. Kazanmamız an meselesi. Ucuzluk vatandaşa yansıyacak

Doğalgaz ucuzlayacak
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, "İran ve Rusya ile tahkimi kazanırsak ham petrol fiyatlarında düşüşle birlikte doğalgazda bunu vatandaşa yansıtırız" dedi. Rusya'dan alınan gazla ilgili olarak Türkiye'nin tahkime başvurması konusuna değinen Alaboyun, "Rusya bize sattığı ı Avrupa'ya sattığı doğalgazın üzerinde satıyor. Dolayısıyla biz buradan indirim istiyoruz. Tahkim sonuçlanmadan biz bunu oturur çözeriz derlerse, beklentiler doğrultusunda bir indirim olursa tahkimden her an vazgeçilebilir" diye konuştu. "Sonuçlara göre, gazda indirim olur mu?" şeklindeki soru üzerine de Alaboyun, şunları kaydetti:

FATURAYA YANSIR
"Biz doğalgazı 4 ayrı hattan alıyoruz. İran'la Rusya'dan aldıklarımız toplam boru hatlarıyla aldıklarımızın içinde neredeyse yüzde 70'ini buluyor. İran ve Rusya ile tahkimi kazanırsak ham petrol fiyatlarında düşüşle birlikte doğalgazda bunu vatandaşa yansıtırız. Doğalgazı vatandaşımıza en ucuza veren ülke konumundayız şu an. Şu anki konjonktürde bir zam öngörmüyoruz."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.