Bugünkü
Takvim

bu yıl coştu!

Hamsi bu yıl coştu!
Türk halkının vazgeçilmezi 'hamsi' bu sene en bol dönemini yaşıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın yaptığı incelemelere göre, geçtiğimiz yıl 100 bin tonların altına inen de bu sene 200- 250 bin ton arasında üretim bekleniyor. açısından da tüketiciyi rahatlatan hamsinin, kasa olarak kilosu ortalama 30 liradan satılıyor. Hamsinin kilogram fiyatı ise 3 liraya kadar düşmüş durumda. Bakanlıktan edinilen bilgiye göre, bir önceki yıl 19 bin tonun üzerinde olan palamutta ise ciddi bir azalma gözlemleniyor. Göç balığı olması nedeniyle her yıl miktarları değişen palamut üretiminin bu sene azalması bekleniyor.

Burcu ÇALIK

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.