Bugünkü
Takvim
  • Ekonomi
  • 23.10.2015 Gazete
ABONE OL

i 5.5 güne çıktı

1.5 günlük Cumhuriyet ı i uzatıldı. Kamu çalışanları verilen 1 günlük idari le 4.5 gün, öğretmenler ve öğrenciler ise 2 Kasım'ın da tatil edilmesiyle 5.5 gün tatil yapacak

Bayram tatili 5.5 güne çıktı
Cumhuriyet Bayramı i, kamu çalışanları için 4.5 güne, öğretmenler ve öğrenciler için 5.5 güne çıktı. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 30 Ekim Cuma günü kamu çalışanlarının idari li sayılmalarına ilişkin genelgeyi imzaladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da 30 Ekim Cuma ve 2 Kasım Pazartesi günü okulların tatil edildiğini ve öğretmenlerin idari izinli olduğunu açıkladı. Kanunlara göre; dini ve milli lar resmi tatil olarak sayılıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 1.5 gün resmi tatil. Tatil 28 Ekim günü öğleden sonra başlıyor, 29 Ekim de tam gün tatil. Başbakan Davutoğlu'nun imzaladığı genelge ile kamu çalışanları 30 Ekim Cuma günü de idari izinli sayılacak. Hafta sonuyla birlikte kamu çalışanları 4.5 gün tatil yapmış olacak. İdari izin, kamu çalışanlarını kapsadığından diğer çalışanlar 30 Ekim Cuma günü işinin başında olacak. Bu arada 1.5 günlük Cumhuriyet Bayramı tatilinde çalışanlar ek ödeme alacak.

ÇALIŞANA FAZLA PARA
İşçilere, milli bayram ve genel tatil kabul edilen günlerde çalışmazlarsa, o günün ücretleri tam olarak, çalışırlarsa her gün için artı bir yevmiye ödeniyor. Yani 1.5 günlük Cumhuriyet Bayramı tatilinde çalışmayanlar ücretlerini tam alacak. 1.5 günlük tatilde çalışanlara ise işverenler fazla ödeme yapacak.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.