Bugünkü
Takvim

'liye müjdesi

4C'liye döner sermaye müjdesi
Danıştay 11. Dairesi, Türk Sağlık-Sen'in açtığı davada, "4/C'lilere döner sermayeden ek ödeme yapılmasının mümkün olmadığına" ilişkin hükmünü iptal etti. Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 15 Nisan 2011 tarihli genelgesinde yer alan "4/C bendine göre işçi pozisyonunda istihdam edilenler, gelirlerinden ek ödeme yapılması mümkün değildir" kuralının iptali istemiyle da dava açtı. Anayasaya göre, emeğin karşılığı ücretin, fiili katkı karşılığında ödenen döner sermaye ek ödemesini de kapsadığı ifade edilen kararda, "Aynı nitelikte, aynı zorluktaki işi yapan kişilerin aynı miktarda ücretten faydalandırılmasına ilişkin ilke uyarınca, ilgililerin kuruluşa katkıları ile orantılı döner sermaye ek ödemesinden faydalanmaları gerekmektedir" değerlendirmesinde bulunuldu. Bu arada, Danıştayın kararının ardından Türk Sağlık-Sen, Sağlık Bakanlığı'na başvururak, tüm 4-C'lilere döner sermaye ödemesi yapılmasını istedi.

kalan karakter 1000

memur memur

4c lilere yapılan haksızlık son bulmalı.4a kadrosu verilmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 08.06.2015 10:33
MAĞDUR/MAZLUM MAĞDUR/MAZLUM

AİLE YARDIMI,EK ÖDEME VE DÖNER SERMAYENİN 4/C'YE BAŞLANDIĞI TARİHTEN İTİBAREN VERİLMESİ LAZIM.ANAYASADA HERKES EŞİTTİR DENİLİYOR AMA MAALESEF EŞİT DEĞİL.MAHKEME MAHKEME UĞRAŞIYORUZ.AYNI İŞ YERİNDE ÇALIŞIYORUZ.MEMURLAR HEPSİNİ ALIYOR.BİZLER ALAMIYORUZ.ONDAN SONRA EŞİTLİKTEN HAK HUKUKTAN BAHSEDİLİYOR.TÜKETİCİ HAKEM HEYETİ KARARLARIDA GERİYE DÖNÜK BANKA DOSYA MASRAFLARI ÖDENİYOR.BU ÖDEMELERİNDE GERİYE DÖNÜK ÖDENMESİ LAZIM.HEMDE YASAL FAİZİ İLE BERABER.BİZLER SINAVLA MÜLAKATLA SINAVA GİRDİK.SINAVSIZ GİRENLERE KADRO VERİLİYOR.BİZLERE VERİLMİYOR.4/C'LİNİN NE BİÇİM KADERİ VARMIŞ YA.YILLARDAN BERİ KADRO İSTİYORUZ VERİLMİYOR.2007'DE 220.000 6 AY ÇALIŞAN İŞÇİYE VE 2011'DE 285.000 ÖĞRETMEN VE SAĞLIK ÇALIŞANINA KADRO HEMEN VERİLİYOR.BİZLERE GELİNCE YOK.BİZLER KAMUYA YÜK GETİRİYORUZ.10-12 KATIMIZ OLANLARA YÜK GETİRMİYOR.ANLAŞILIR.GİBİ DEĞİL.BİZLER BU ÜLKENİN VATANDAŞI DEĞİLMİYİZ?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 07.06.2015 13:46
hamdi özkan hamdi özkan

sağlık ocaklarında asgari ücretle çalışan hemşirelerin durumu ne olacak sağlık bakanıda kaç yıldır hemşire alımı yapmadı bunların durumu ne olacak

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 07.06.2015 11:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.